Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Zabawki i miedziane kable padły łupem złodzieja

"Podróż do dzieciństwa" zafundował sobie 39-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Podejrzany jest o kradzież 70 metrów miedzianych linii nośnych z pociągu. Jego łupem padły też zabawki, które znajdowały się w kontenerze znajdującym się w tym składzie pociągu. Skutki tych działań to nie połajanka od rodziców, a 5-letni pobyt w więzieniu. Poszkodowany oszacował starty na 35 tysięcy złotych.
Zabawki i miedziane kable padły łupem złodzieja

Autor: KPP Tczew

Dwa dni temu, tuż przed północą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali zawiadomienie o kradzieży 70 metrów miedzianych linii nośnych z pociągu. Sprawą zajęli się tczewscy kryminalni. 

- Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia oraz pobliski teren, przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogą mieć informacje na temat przestępstwa oraz sprawcy - informuje st. post. Katarzyna Ożóg, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie. - We wtorek (7 marca) kryminalni zatrzymali i przewieźli do jednostki Policji 39-latka podejrzanego o to przestępstwo. Policjanci, analizując zdobyte informacje, ustalili, że ten sam mężczyzna może mieć związek z kradzieżą zabawek z kontenera ustawionego na wagonie pociągu. 

Sprawca ukradł 29 kartonów z zabawkami o łącznej wartości 3250 złotych. Wraz z miedzianym liniami nośnymi to straty rzędu 35 tys. zł. Tego samego dnia kryminalni odzyskali w całości ukradzione metalowe linie, które już wróciły do właściciela oraz część ukradzionych zabawek. Zatrzymany 39-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama