Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Port Gdański Ekspolatacja pomoże Gedanii 1922

Port Gdański Eksploatacja został nowym partnerem piłkarskiego klubu Gedania 1922. W piątek, 10 marca podpisano partnerską umowę. Klub będzie otrzymywał comiesięczne wsparcie.
Port Gdański Eksploatacja partnerem Gedanii 1922
Prezes PG Eksploatacja Paweł Nowak (w środku górnego rzędu) dostał klubową koszulkę z numerem 1

Autor: Materiały prasowe

Port Gdański Eksploatacja nowym partnerem Gedanii 1922

Nie minęły trzy tygodnie, a Gedanii 1922 udało się podpisać kolejną umowę sponsorską. W lutym gdański klub i Energa z Grupy Orlen ogłosili w siedzibie Gedanii 1922 przy al. Hallera 201, że strategicznym sponsorem klubu będzie koncern energetyczny. W piątek, 10 marca władze Gedanii 1922 i Portu Gdańskiego Eksploatacja oficjalnie poinformowały o podpisaniu partnerskiej umowy.

– To dzięki uprzejmości prezesa portu Pawła Nowaka i naszym staraniom udało się podpisać umowę – mówi wiceprezes Gedanii 1922 Krzysztof Sznura. – Dziś można już powiedzieć, że największy port w Polsce sponsoruje największy klub na Pomorzu. Mogę poinformować, że to jest forma comiesięcznego wsparcia finansowego, które nas satysfakcjonuje – dodaje Krzysztof Sznura.

PG Eksploatacja systematycznie realizuje tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu. W połowie lutego tego roku władze spółki podpisały także umowę z gdańskim klubem piłki ręcznej Torus Wybrzeże. Umowa z Gedanią 1922 jest dla firmy kolejnym krokiem we wspieraniu lokalnych inicjatyw sportowych.

Dlaczego Gedania 1922?

– Z kilku powodów. Po pierwsze, skala działalności tego klubu, prawie 800 młodych ludzi trenujących tu piłkę nożną, co mi osobiście bardzo imponuje, ze względu na ten postpandemiczny czas – mówi Paweł Nowak, prezes spółki. – Jeśli dziecko można wyrwać z domu sprzed komputera czy telefonu na boisko, to jest coś. Drugi aspekt, to sąsiedztwo, czyli bliskość Gedanii 1922 i naszego biznesu. Wiele dobrego słyszałem też od swoich pracowników, których dzieci trenują w Gedanii 1922, o tym klubie, filozofii jego działania, jakości szkolenia i edukacji – dodaje szef PG Eksploatacja.


Dla prezesa Nowaka ogromne znaczenie ma także aspekt patriotyczny.

Gedania ma niebanalną historię, o której usłyszałem, m.in., od prezesa Władysława Barwińskiego. Zatem, z naszej perspektywy, operatora portowego, który w zeszłym roku miał wybitny wynik, zależy nam, by, poprzez środowiska Gedanii i Wybrzeża, kreować wizerunek naszej firmy jako dobrego i perspektywicznego pracodawcy dla młodych ludzi.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama