Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

To skazany przez sędziego za przestępstwo na tle seksualnym usiłował go zabić - wynika ze śledztwa

W skrajnym przypadku zagrożone karami nawet dożywotniego więzienia zarzuty usiłowania zabójstwa oraz spowodowania niebezpieczeństwa pożaru zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach i pomocnictwa w tych przestępstwach usłyszeli zatrzymani przez policję 36- i 44-latek. Mężczyźni nie przyznają się do winy, a zdaniem śledczych mieli odpowiadać za oddanie strzałów z broni w okno domu sędziego z Miastka oraz podpalenie znajdującej się na jego posesji wiaty ogrodowej.
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oddanie strzałów z broni w okno. oraz podpalenie wiaty ogrodowej domu sędziego z Miastka (Fot. Policja Bytów)

Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 grudnia 2021 roku. Sprawca przeciął siatkę ogrodzeniową i wdarł się na teren posesji należącej do jednego z sędziów Sądu Rejonowego w Miastku, a następnie oddał strzał z broni palnej w kierunku okna domu jednorodzinnego. Dodatkowo doszło do podpalenia wiaty z drewnem opałowym na terenie posesji.

Efektem ustaleń prokuratury i intensywnej pracy bytowskiej policji oraz funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, było zatrzymanie – jeszcze w poniedziałek 20 grudnia - dwóch mężczyzn z Białego Boru (woj. zachodniopomorskie, mniej więcej w połowie drogi między Trójmiastem a Szczecinem), 36-latka i 44-latka. Młodszy - Piotr C. w ostatnim czasie został przez sędziego z Miastka nieprawomocnie skazany na karę 3 lat pozbawienia wolności m.in. za popełnienie przestępstwa na tle seksualnym. To on miał dokonać ataku na dom sędziego i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania niebezpieczeństwa pożaru zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach. Drugi, 44-latek – Radosław S. miał pomagać mu w dokonaniu tych przestępstw – na czym polegała pomoc, śledczy na razie nie informują.

- Obaj mężczyźni przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw, a następnie złożyli wyjaśnienia w których zaprzeczali swojemu udziałowi w zamachu na życie i mienie sędziego. Osoby te na wniosek prokuratury zostały przez słupski sąd rejonowy tymczasowe aresztowane na okres 1 miesiąca – relacjonuje prokurator Paweł Wnuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

Zarówno Piotrowi C. jak i Radosławowi S. za popełnienie zarzucanych im przestępstw będzie groziła kara nawet do dożywotniego pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama