Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama

Gedania 1922 chce zagrać na Polsat Plus Arenie Gdańsk

Rewelacyjny beniaminek piłkarskiej III ligi, czyli Gedania 1922, swój ostatni mecz sezonu z Olimpią Grudziądz chce zagrać na Polsat Plus Arenie Gdańsk.
Gedania 1922 chce zagrać na Polsat Plus Arenie Gdańsk
Ostatni mecz sezonu 2022/23 Gedania może rozegrać na Polsat Plus Arenie

Autor: Karol Makurat|Zawsze Pomorze

Chociaż na jeden mecz przerwany zostanie „koszmar” piłkarskiej Gedanii 1922, czyli...regularne straty w piłkach. Trzecioligowa drużyna z Gdańska swoje mecze rozgrywa na boisku przy Hallera 201. To jeden z dwóch najlepszych - obok Jaguara - ośrodków piłkarskich w Gdańsku pod względem ilości boisk. Paradoks polega jednak na tym, że główne boisko z niewielkimi trybunami jest usytuowane przy ogródkach działkowych. Podczas każdego z ligowych meczów gedanistów dwie, trzy a czasem cztery piłki lądują na grządkach z rzodkiewką czy tulipanami. Potem nie wszystkie, niestety, wracają do klubu.

Gdański klub stara się robić wszystko, by treningi i mecze odbywały się w coraz lepszych warunkach. W najbliższych dniach planowany jest remont dwóch bocznych boisk i klubowego baru. Zanim to się stanie, jest duża szansa, że kibice ostatni mecz Gedanii 1922 w tym sezonie z Olimpią Grudziądz obejrzą na Polsat Plus Arenie w Gdańsku.

- Po długim weekendzie dojdzie do spotkania, na którym zapadnie ostateczna decyzja – mówi nam Marcin Jędryczka, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Gdańskiego Klubu Sportowego Gedania 1922, który jest zaangażowany w realizację tego pomysłu.

- Chcemy znaleźć na to pieniądze, a że władze stadionu nie chcą dużo, bo uważają, że ten obiekt musi być też dla innych klubów, nie tylko dla Lechii, to jest duża szansa, że się dogadamy – dodaje.

Nie jest wykluczone, że mecz Gedanii z Olimpią może być spotkaniem o awans do II ligi. Nawet gdyby stało się tak, że ten pojedynek nie byłby o taką stawkę, to władze Gedanii 1922 chcą go rozegrać na Polsat Plus Arenie Gdańsk.

- Zależy nam, by mecz na dużym stadionie był zwieńczeniem tego sezonu, w którym tyle osiągnęliśmy – dodaje Marcin Jędryczka. Gedania mimo sobotniej porażki z Unią Swarzędz 0:2 jest rewelacją rozgrywek II grupy III ligi.

Jest też pomysł, by na Polsat Plus Arenie rozegrać mecz finału Regionalnego Pucharu Polski. Ten pomysł ma szansę na realizację tylko w przypadku gdyby do finałowej rozgrywki awansowały dwie gdańskie drużyny: Gedania i Jaguar. Na razie w ćwierćfinale tych rozgrywek zmierzą się: Anioły Garczegorze - Jaguar Gdańsk, Gryf Wejherowo – Pomezania Malbork, Chojniczanka II – Grom Nowy Staw i Gedania – Cartusia. Jeśli tak się nie stanie finał będzie rozegrany w Stężycy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama