Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Wypadek w Rątach! Bez uprawnień, ale na podwójnym gazie kierował BMW

Do poważnego wypadku doszło w Rątach w gminie Somonino. W środę, 3 maja 26-letni kierujący BMW stracił panowanie na autem i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna kierował pojazdem pod wpływem alkoholu.
wypadek w Rątach

Autor: OSP Goręczyno

Wypadek w Rątach! Pijany kierowca uderzył w drzewo

Dyżurny kartuskiej komendy policji w środę, 3 maja przed godziną 1.00 otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w Rątach.

– Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 26-letni kierowca BMW najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, wskutek czego uderzył w przydrożne drzewo – informuje sierż. Aldona Domaszk, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach. – Policjanci zbadali trzeźwość kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami

PRZECZYTAJ TEŻ: Rozpoczęły się powroty z majówki. Trzy osoby ranne w wypadku na drodze wojewódzkiej nr 501 w Wiślince

Kierowca i 17-letnia pasażerka BMW zostali przewiezieni do szpitala na badania, po czym mężczyzna ten trafił do kartuskiej komendy, gdzie spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. 

26-latek odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz pomimo braku uprawnień – dodaje sierż. Aldona Domaszk. – Apelujemy o ostrożność na drodze i trzeźwe myślenie!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka