Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wystawa o Janie Pawle II zniszczona kolejny raz. Sprawcy w rękach policji

Gdańscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o drugie z kolei zniszczenie wystawy o Janie Pawle II, do którego doszło w miniony wtorek przy ul. Wały Piastowskie. Mężczyźni w wieku 19 oraz 22 lat najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszą zarzuty zniszczenia mienia.
Wystawa o Janie Pawle II zniszczona kolejny raz. Sprawcy w rękach policji

Autor: KMP Gdańsk

18 maja, o godz. 13 policjanci z komisariatu przy ul. Długa Grobla 4 przyjęli zawiadomienie o zniszczeniu siedmiu tablic, które były elementem wystawy poświęconej Janowi Pawłowi II. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, ok. godz. 22 przy ul. Wały Piastowskie. NSZZ "Solidarność", które przygotowało i sfinansowało tablice, oszacowało straty na prawie 1000 zł. Podczas pracy nad tą sprawą kryminalni z komisariatu w Śródmieściu zabezpieczyli i sprawdzili monitoringi. Rozmawiali też z osobami mogącymi mieć informacje na temat zdarzenia oraz jego sprawców. Szybko ustalili rysopisy mężczyzn.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wystawa o Janie Pawle II kolejny raz zniszczona

- Jeszcze tego samego dnia, tuż po godz. 18, przy jednym ze sklepów w Śródmieściu, kryminalni zauważyli mężczyzn, których wizerunki zarejestrowały kamery monitoringu - mówi asp. szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. - Dwaj mieszkańcy Gdańska w wieku 19 oraz 22 lat zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu. Jeden z nich był nietrzeźwy i miał prawie pół promila alkoholu w organizmie. Teraz zajmą się nimi policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy przesłuchają ich i niewykluczone, że jeszcze dziś mężczyźni usłyszą zarzuty. Jest to kolejne podobne zdarzenie, które miało miejsce w ostatnim czasie, dlatego wszystkie osoby, które dopuszczają się podobnych aktów wandalizmu, muszą liczyć się ze zdecydowaną i natychmiastową reakcją policjantów.

Za zniszczenie mienia grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Do pierwszego aktu wandalizmu przy Wałach Piastowskich doszło w połowie kwietnia. Wówczas policja zatrzymała dwóch nastolatków, o których losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. Przypomnijmy, że wystawa o Janie Pawle II to odpowiedź gdańskiej "Solidarności" na głośny reportaż TVN24 „Franciszkańska 3”, w którym poruszono temat możliwej wiedzy biskupa Karola Wojtyły na przypadki pedofilii w polskim kościele.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama