Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ergo Hestia doceniona za warunki pracy

ERGO Hestia w styczniu otrzymała prestiżowy certyfikat Top Employer Polska 2023. Teraz kolejne wyróżnienie – certyfikat Great Place to Work 2023, przyznawany na podstawie ankiety przeprowadzanej wśród pracowników na temat kultury organizacyjnej firmy. Badanie realizowane jest przez Great Place to Work Institute.
Ergo Hestia doceniona za warunki pracy

Autor: Ergo Hestia | materiał prasowy

Trwa dobra passa ERGO Hestia. Certyfikat Great Place to Work to jedyne oficjalne wyróżnienie przyznawane na podstawie głosów samych pracowników na temat kultury organizacyjnej firmy. Jego kluczowym elementem jest anonimowa ankieta mierząca poziom zaufania i satysfakcję zatrudnionych. Ankietowani wypowiadają się w tematach obejmujących pięć obszarów: wiarygodność, uczciwość, szacunek, godność i koleżeństwo. Pracownicy opiniują procesy, atmosferę i inne aspekty funkcjonowania firmy. Najważniejszą kwestią badaną podczas procesu certyfikacji jest odpowiedź na pytanie: „czy firmie udaje się budować kulturę opartą na zaufaniu?”.

- To dla nas bardzo szczególne wyróżnienie, bo ERGO Hestia politykę wzajemnego szacunku ma dosłownie wpisaną w strategię – mówi Małgorzata Sztabińska, dyrektor biura HR w Grupie ERGO Hestia. - Korzystamy z wiedzy najlepszych ekspertów, by tworzyć przyjazne i inkluzywne środowisko pracy. Wyniki badania pokazują, że budowa miejsca pracy w oparciu o tak fundamentalne wartości ma głęboki sens. Nasi pracownicy są dumni z tego, czym się zajmują oraz lubią ludzi, z którymi pracują. Będziemy robić wszystko, by nadal rozwijać ich talenty. Chcemy być mocno zaangażowani w codzienne doświadczenia wszystkich Hestian – dodaje pani dyrektor.

Korzystamy z wiedzy najlepszych ekspertów, by tworzyć przyjazne i inkluzywne środowisko pracy. Wyniki badania pokazują, że budowa miejsca pracy w oparciu o tak fundamentalne wartości ma głęboki sens. Nasi pracownicy są dumni z tego, czym się zajmują oraz lubią ludzi, z którymi pracują

Małgorzata Sztabińska / dyrektor biura HR w Grupie ERGO Hestia

Instytut stosuje metodologię „dla wszystkich”. Zgodnie z jej założeniami oceniane jest, czy każdy pracownik włączony jest w bieg zdarzeń i życie firmy. Proces przyznawania certyfikatu oparty jest o Model Zaufania, ustalony na podstawie 30-letnich badań. Doświadczenia Instytutu wynikające z certyfikacji wskazują, że osoby poszukujące pracy w miejscu wyróżnionym tytułem Najlepsze Miejsce Pracy mają 4,5 razy większe szanse na znalezienie wspaniałego szefa. Co więcej, pracownicy chętniej przychodzą do takich firm. Statystycznie mają też dwukrotnie większą szansę na uczciwe wynagrodzenie, sprawiedliwy udział z zyskach firmy i porównywalne z innymi perspektywy awansu.

To kolejne wyróżnienie, jakie ERGO Hestia otrzymała w tym roku w obszarze HR. Zważywszy, że w styczniu firma drugi rok z rzędu znalazła się w gronie najlepszych pracodawców w Polsce, otrzymując prestiżowy certyfikat Top Employer Polska 2023 pozwala twierdzić, że na pewno te wyróżnienia są dziełem przypadku, a konkretnych stale wdrażanych działań. Certyfikat udało się zdobyć zaledwie 75 firmom w Polsce.

Nie sposób pominąć jeszcze jedną kwestię. Sopocki ubezpieczyciel znalazł się na liście najbardziej zaawansowanych polskich pracodawców w zarządzaniu różnorodnością i inkluzywnością. Listę stworzono na bazie wyników 3 edycji badania Diversity IN Check, w którym diagnozowany jest poziom dojrzałości pracodawców w zakresie zarządzania różnorodnością, dbania o inkluzję w organizacji i dążenia do osiągnięcia spójności społecznej. Sopocka ERGO Hestia po raz kolejny bierze też udział w programie Sprawny staż organizowanym przez Fundację Integralia.

Co oferuje ERGO Hestia swoim pracownikom? Mogą skorzystać m.in. z różnorodnych treningów i warsztatów artystycznych. Regularnie uczestniczą też w webinarach ekspertów zewnętrznych. W ramach serii Bootcampów zatrudnieni zdobywają kompetencje z takich obszarów jak programowanie czy marketing online.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama