Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

W Gdyni 32-letnia matka zaatakowała nożem 10-letnią córkę

32-letnia kobieta zaatakowała w Gdyni nożem swoją 10-letnią córkę. Do tego dramatycznego zdarzenia doszło na Chyloni. Kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. Aresztowana na trzy miesiące, będzie izolowana w warunkach szpitala psychiatrycznego.
W Gdyni 32-letnia matka zaatakowała nożem 10-letnią córkę

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w rozmowie z "Zawsze Pomorze" przekazał, że do tego dramatycznego zdarzenia doszło 26 lipca. Po godz. 13, do jednego z mieszkań w Gdyni Chyloni wezwano patrol policji. Jak się okazało, 10-letnie dziecko wzywało pomocy przez okno.

Policjanci po przybyciu na miejsce stwierdzili, że 32-letnia matka zaatakowała nożem 10-letnią córkę. Na szczęście dziecko nie odniosło cięższych obrażeń ciała. Policja zatrzymała kobietę, ale z uwagi na  stan jej zdrowia psychicznego, na który wskazywało całe jej zachowanie, przekazała ją pod opiekę lekarzy psychiatrów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: W Gdańsku zaatakował nożem dwie osoby. Trafił do aresztu

Dziesięciolatka w obecności psychologa została przesłuchana przez sąd następnego dnia, czyli 27 lipca. Po złożeniu przez nią zeznań, prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu matce zarzutu usiłowania zabójstwa i spowodowania lekkich obrażeń ciała dziewczynki.

Następnie po przesłuchaniu podejrzanej, sąd zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu, które 32-letnia kobieta będzie odbywać w warunkach szpitala psychiatrycznego.

Jedną z kluczowych kwestii, jak mówi prokurator Duszyński, będzie powołanie biegłych, którzy przebadają podejrzaną, a następnie wydadzą opinię, czy w chwili popełnienia czynu była ona poczytalna. Postępowanie trwa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa