Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Artykuły

Mecz Kaszubski, czyli tradycja w Ergo Arenie

Ponad 6 tysięcy widzów uczestniczyło w sportowym święcie, którym w niedzielę, 14.11.2021 r. był mecz PlusLigi siatkarzy Trefla Gdańsk z Zaksą Kędzierzyn-Koźle. Gdańska drużyna ten mecz przegrała 0:3, ale wygranymi były dzieci z kaszubskich szkół, które kibicowały Treflowi i odbierały nagrody w konkursie zorganizowanym przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Fundację Trefl.

15.11.2021 17:07
autobus i tramwaj, Gdańsk
Aplikacja Jakdojade z nową funkcją na terenie Gdańska

Po Jestem z Gdańska i mPay, także w aplikacji Jakdojade można kupić bilety okresowe w sieci ZTM w Gdańsku. Do tej pory w aplikacji tej możliwy był zakup jedynie biletów jednorazowych. – To naturalna konsekwencja strategii rozwoju aplikacji – zaznacza Bartosz Burek, prezes zarządu spółki CITY-NAV, twórcy wyszukiwarki.

15.11.2021 16:34    1
Unikatowy papieski parasol po dwóch latach wraca do kościoła św. Mikołaja w Gdańsku

Jego odnalezienie podczas prac remontowych kościoła świętego Mikołaja w Gdańsku zostało uznane za sensację na skalę krajową. Od poniedziałku, 15.11.2021 r. po dwuletniej, profesjonalnej konserwacji można obejrzeć w świątyni jedyny w Polsce w pełni zachowany papieski parasol z 1928 roku. Zobaczcie zdjęcia!

15.11.2021 15:52
Sprowadzali luksusowe auta i oszukiwali na podatku. Jest akt oskarżenia!

Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dziewięciu osobom podejrzanym o oszustwa podatkowe przy sprowadzaniu do Polski luksusowych aut. Zarzuty dotyczą także podrabiania dokumentacji niezbędnej do rejestracji pojazdów, wyłudzania, poświadczenia nieprawdy, a także paserstwa. Zatrzymanym grozi 10 lat więzienia.

15.11.2021 13:20
Budowa przedszkola [nl] w Skórczu. Zakończyły się roboty ziemne

Trwa budowa nowego Miejskiego Przedszkola w Skórczu. Zakończyły się już roboty ziemne oraz te związane z fundamentowaniem. Obecnie trwają prace polegające na wznoszeniu ścian na poziomie piwnicy.

15.11.2021 08:23
Będzie sala gimnastyczna przy starogardzkiej „ósemce”. Wybuduje ją firma z Gdańska

Do końca 2022 roku przy Szkole Podstawowej nr 8 w Starogardzie Gdańskim stanie pełnowymiarowa nowoczesna sala gimnastyczna. Wybuduje ją gdańskie przedsiębiorstwo Przembud. 22 października prezydent miasta podpisał z firmą umowę na wykonanie zadania. Inwestycja będzie kosztowała ponad 10 mln zł. Prace rozpoczną się po odpowiednim zabezpieczeniu terenu budowy.

15.11.2021 07:49
Reklama
Masz 50-69 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię

Przychodnia Lekarska w Starogardzie Gdańskim wykonuje bezpłatną mammografię kobietom w wieku od 50 do 69 lat. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Akcja trwa przez cały listopad.

15.11.2021 07:27
Ty również możesz zostać darczyńcą Szlachetnej Paczki w Starogardzie Gdańskim i w okolicach

Nowa edycja Szlachetnej Paczki rozpoczęła się w sobotę, 13 listopada. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce.

15.11.2021 07:13
szczepienie, koronawirus, COVID-19
Jeszcze możesz skorzystać z bezpłatnych badań [nl] w ramach programu „Profilaktyka 40 PLUS”

Masz 40 lat lub więcej? Wypełnij ankietę i uzyskaj bezpłatne e-skierowanie na odpowiednie dla Ciebie badania. Dowiedz się też, jak o siebie zadbać i z jakich programów profilaktycznych możesz skorzystać. Do dyspozycji jest ponad 1700 placówek. Gdzie i jak takie badania zrobić na Pomorzu? Sprawdziliśmy.

14.11.2021 16:36
Reklama
Kamila Kamrowska z gminy Subkowy walczy w półfinale MasterChefa. „Wszystkiemu winien jest mój brat Tomek”

Zawsze z zapartym tchem oglądała MasterChefa i marzyła o tym, żeby kiedyś ugotować coś w tej słynnej kuchni. Miała jednak wrażenie, że to nierealne. Z jednej strony marzenie życia, z drugiej jednak przeświadczenie, że jeszcze nie jest w stanie zawalczyć o jego spełnienie. Sama pewnie nie odważyłaby się zgłosić do programu, ale brat postawił ją przed faktem dokonanym – sam zgłosił Kamilę Kamrowską. I to była dobra decyzja, bo mieszkanka gminy Subkowy weszła do półfinału konkursu i leci do San Sebastian w Hiszpanii. Razem piątką innych półfinalistów będzie walczyła o wejście do finału.

14.11.2021 11:43
Konkurs na najpiękniejszą pieśń o biskupie Konstantynie Dominiku. Nagroda dla Lidii Szałkowskiej

Lidia Szałkowska, uczennica klasy 2c Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie zdobyła III miejsce w swej kategorii na Wojewódzkim Konkursie na najpiękniejszą pieśń o Biskupie Konstantynie Dominiku. Na konkurs trzeba było przygotować nagranie wokalne pieśni o tytule „Rozsewac miłotã” wraz z realizacją materiału filmowego.

14.11.2021 09:20
Kto za życia Kalwarii nie obejdzie, ten po śmierci na kolanach obejść ją musi...

„Kto za życia Kalwarii nie obejdzie, ten po śmierci na kolanach obejść ją musi” – mówi kaszubskie porzekadło. Mowa o Kalwarii Wejherowskiej, duchowej stolicy Kaszubów, perle architektury pomorskiej, powstałej z XVII wieku, zwanej też Kaszubską Jerozolimą. Regularne piesze pielgrzymki przybywają do tego miejsca od ponad 350 lat.

13.11.2021 23:38
Reklama