Kobieca ekipa Olimpii Osowa to jedna z najlepszych drużyn w Polsce

Aspiracje i zmiany w gdańskim klubie unihokeja

Pomorski unihokej kojarzy się z jednym - JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk. W tym roku klub obchodzi swoje 70-lecie.
Adam
Mauks
24.11.2022 / 12:34

W sezonie 2022/23 klub zgłosił do rozgrywek Polskiego Związku Unihokeja aż siedem drużyn, w tym dwie w ekstralidze kobiet i jedną w ekstralidze mężczyzn. W rozgrywkach Pomorskiego Okręgowego Związku Unihokeja klub ma aż osiem zespołów dziewcząt i chłopców. - To czyni nas największym unihokejowym klubem w Polsce – mówi Paweł Ludwichowski, trener seniorek i seniorów, oraz koordynator grup młodzieżowych.

Olimpia Osowa Gdańsk niezmiennie ma ambicje walczyć o jak najwyższe cele, w tym złoto w ekstralidze kobiet. Zadanie nie będzie łatwe, bo podstawowy skład uległ dużym zmianom. Kontuzja wykluczyła z gry Weronikę Grądzką, najlepiej punktującą zawodniczę ekstraligi z poprzedniego sezonu oraz bardzo utalentowaną Zuzannę Kiełbicką. Do tego Mariola Szarmach i Anna Raczkowska postanowiły zakończyć regularne treningi i zająć się szkoleniem w klubie, natomiast Alicja Zielonka, Daria Krason, Maja Stenka i Oliwia Ryszewska zawiesiły treningi.

W męskiej drużynie też się dużo dzieje. Do klubu z Zielonki z rocznego wypożyczenia wrócił jeden z liderów gdańskiego zespołu Jakub Rydzewski. - To jest niestety dużą strata dla naszego zespołu – dodaje Ludwichowski, ale panowie w tym roku planują walczyć o miejsca 5-6.

Po czterech kolejkach ligowych z kompletem punktów panie z pierwszej Olimpii są liderem rozgrywek i czeka je wyjazd do wicelidera, aktualnego mistrza Polski - Jedynki Trzebiatów. Drugi zespół po dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach aktualnie zajmuje 3 miejsce w tabeli.

Panowie po pięciu kolejkach ligowych zajmują 6. miejsce. W ostatnim meczu przegraliśmy mecz z mistrzem Polski UKS Bankówka Zielonka 4:7 – dodaje trener Olimpii.

- Warto dodać, że na przełomie sierpnia i września w Katowicach odbyły się mistrzostwa świata juniorek do lat 19, w których wystąpiło aż dwanaście naszych wychowanek. Reprezentacja prowadzona przez Annę Raczkowską i Jakuba Ambrosiewicza zajęła bardzo dobre 6 miejsce – dodaje Paweł Ludwichowski.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze