Asy Biznesu, laureaci

Wszystko jasne! Nagrodziliśmy pomorskie Asy Biznesu

Firma Ziaja z Asem Firm Rodzinnych, Ecol-Group uhonorowana Asem Ekologii, Invicta – Asem Inwestycji, Grupa Technologicza ASE – Asem Nowych Technologii, a Spółdzielnia Socjalna Dalba – Asem Ekonomii Społecznej. W Olivii Centre w Gdańsku w poniedziałek, 24 października podsumowano pierwszą edycję Asów Biznesu – konkursu dedykowanego najprężniejszym firmom w regionie, a organizowanego przez „Zawsze Pomorze”, w partnerstwie z Olivią Centre, PwC oraz Samorządem Województwa Pomorskiego.
Karol
Uliczny
24.10.2022 / 20:48

Uroczysta gala pierwszej edycji konkursu Asy Biznesu odbyła się w poniedziałek, 24 października na 34. piętrze Olivii Centre w Gdańsku, obiektu, który przez ostatnie lata bezsprzecznie stał się jednym z symboli gospodarczego rozwoju regionu. Jeden ze współgospodarzy wydarzenia przypominał, że gdańskie centrum konferencyjno-biznesowe nie ma odpowiednika nawet w Warszawie, i dobrze radzi sobie w „turbulentnej rzeczywistości”.

 – W szkole uczyliśmy się o czasach burzy i naporu. Dzisiaj sytuacja nie zmienia się już jak w czasach covidu, z miesiąca na miesiąc, ale z tygodnia na tydzień. Czynniki, na których budujemy nasze prognozy biznesowe, po miesiącu stają się wątpliwe – mówił Maciej Kotarski, dyrektor wynajmu Olivii Centre. – Ale są też rzeczy stałe. To nasze pasje, potrzeby, ambicje, nasze polskie umiłowanie wolności. Dlatego bardzo wierzę, że ten czas ostatecznie będzie dla Pomorza i dla Polski korzystny.

– Tym plebiscytem chcemy zwrócić uwagę na los najlepszych przedsiębiorców Pomorza, którzy osiągali sukcesy w 2021 r., ale również na problemy, z którymi biznes, również pomorski, musi się borykać – dodawał Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, przewodniczący kapituły konkursowej. – Mimo niekorzystnych zjawisk, chcemy organizować plebiscyt, by przykład płynący od najlepszych był ścieżką, którą mogą podążać inni.

Mieczysław Struk

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością nie tylko nagrodzeni przedsiębiorcy oraz członkowie kapituły, ale również samorządowcy, w tym Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska oraz Wojciech Zemła, sekretarz Sopotu, przedstawiciele pomorskich organizacji biznesowych, m.in. Zbigniew Canowiecki, prezydent Pracodawców Pomorza, czy Maciej Dobrzyniecki, wiceprezes zarządu BCC, oraz liczni przedsiębiorcy.

Przybyłych przywitał Mariusz Szmidka. Redaktor naczelny tygodnika „Zawsze Pomorze”, który jest pomysłodawcą oraz organizatorem inauguracyjnej edycji konkursu, dziękował przedsiębiorcom za współpracę oraz podkreślał, że w trudnych dla nich czasach redakcji „Zawsze Pomorze” zależało na wyróżnieniu najlepszych, skutecznych, kreatywnych i charyzmatycznych przedstawicieli biznesu.

– Bez was nie byłoby nas, ale też bez was nie byłoby PKB, czyli „poziomu krajowego bogactwa”, siły polskiej i pomorskiej gospodarki. Wszyscy zasługujecie na uznanie – mówił redaktor Szmidka. – Drożyzna, strach przed utrzymaniem rodzin i firm przyprawiają wszystkich o ból głowy. Potrzeba nam wizji wyjścia z kryzysu energetycznego, sposobów na walkę z inflacją i drożyzną. Bo po pandemii, Polskim Ładzie, wojnie w Ukrainie i wywołanymi nią skutkami wiele firm walczy o przetrwanie. Życzę wszystkim, byście dali radę. Tym dzisiejszym spotkaniem składamy hołd, szacunek i uznanie za to, co robicie, by nasza gospodarka przetrwała ten kryzys i rozwijała się dalej.

Mariusz Szmidka

Asy Biznesu „Zawsze Pomorze” przyznane! Lista laureatów

Celem konkursu Asy Biznesu jest nagrodzenie firm wyróżniających się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy regionu, ale również przestrzegających zasad etyki prowadzenia biznesu. Po przeanalizowaniu dossier 30 zgłoszonych przedsiębiorstw nagrody przyznano pięciu, każdemu w innej kategorii.

  • Tytułem As Firm Rodzinnych uhonorowano Zenona Ziaję – prezesa Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków, firmy od ponad 30 lat zajmującej się produkcją kosmetyków.

Ziaja to firma typowo rodzinna. Obecnie wiceprezesem i dyrektorem pionu badawczo-rozwojowego firmy jest syn Aleksandry i Zenona Ziai – Bartosz Ziaja – z wykształcenia również farmaceuta. W życiu firmy uczestniczy też córka: Barbara Biernacka, która posiada dyplom z medycyny, ale z powodzeniem zajęła się kształtowaniem nowoczesnego designu firmy. 

– Dziękuję szczególnie pracownikom, całemu wspaniałemu zespołowi naszej firmy – mówił prezes Zenon Ziaja. – Ta mgła, którą widzimy za oknami, jest tylko na chwilę. Na Pomorzu zawsze był wiatr niosący wolność. Tak, potrzeba nam wolności. Nie da się pracować, tworzyć firmy, być nowoczesnym, gdy nie ma wolności. Dziękuję zwłaszcza naszym klientom, dzięki którym dzisiaj zatrudniamy 1600 osób.

Zenon Ziaja
  • Nagrodę As Nowych Technologii przyznano Grupie Technologicznej ASE, specjalizującej się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań bezpiecznych technologii dla przemysłu i infrastruktury,
Grupa Technologiczna ASE
  • z kolei tytułem Asa Ekologii nagrodzono Ecol-Group, wspierającą i rozwijającą projekty oraz inicjatywy związane z ochroną środowiska wodnego.

– Naszym zadaniem jest, by rok 2040 r. był zeroemisyjny – mówił Wojciech Falkowski, prezes Ecol-Group. – To, co bardzo mnie cieszy, to, że nauka oraz biznes włączają się w działania proklimatyczne. Jest wiele rzeczy, które temu nie sprzyjają, ale gdy zaczynałem biznes przed przemianami ustrojowymi, sytuacja była podobna.

Wojciech Falkowski, Ecol-Group
  • Nagrodę w kategorii As Ekonomii Społecznej przyznano Browarowi Spółdzielczemu, który jest marką Spółdzielni Socjalnej „Dalba”, jedynemu browarowi spółdzielczemu w Polsce, zatrudniającemu osoby niepełnosprawne.
Browar Spółdzielczy
  • As Inwestycji powędrował natomiast do firmy Invicta, koncentrującej się na zdrowiu kobiet oraz leczeniu niepłodności.

– Chciałam podziękować tygodnikowi „Zawsze Pomorze” za zorganizowanie konkursu o tak wdzięcznej nazwie: Asy Biznesu. Otrzymywanie takich nagród zawsze dodaje skrzydeł, i na to liczę w dzisiejszych czasach – mówiła prezes Dorota Białobrzeska-Łukaszuk. – Przyznam, że jestem bardzo zaskoczona nagrodą w tej kategorii, ponieważ tak naprawdę jesteśmy na początku naszej dużej inwestycji. Sukces będziemy świętować w 2024 r., gdy otworzymy kolejne trzy budynki powstające w Sopocie. To ukoronowanie moich marzeń, by stworzyć coś, co będzie koncentrować medycynę, rozwój i naukę w jednym miejscu.

Dorota Białobrzeska-Łukaszuk, Invicta

Gala Asów Biznesu była również okazją do podziękowania wszystkim zaangażowanym w powołanie do życia tygodnika i portalu „Zawsze Pomorze” oraz Fundacji „A1 Press – Dziennikarze dla Pomorza”, co, niespełna rok od startu projektu medialnego, uczynił redaktor Mariusz Szmidka.

– Chciałbym podziękować tym, którzy nam zaufali. Którzy, tak jak my, nie godzili się na wejście polityki do mediów. Na to, by media były kontrolowane przez polityków.

Partnerami konkursu były: Olivia Centre, PwC oraz Samorząd Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

Asy Biznesu, partnerzy

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze