Bal i wielka zbiórka pieniędzy na gdyńską hematologię. Potrzeba 2 mln zł

Za tydzień, 18 lutego o godz. 18, w hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront odbędzie się bal na rzecz rozbudowy części dziennej Oddziału Hematologii i Transplantologii Szpiku w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Równocześnie trwa zbiórka pieniędzy na ten cel. - Liczę, że do lata uzbieramy te dwa miliony - mówi Maciej Bukowski, od 27 lat pacjent hematologii, inicjator akcji.
Dorota
Abramowicz
3.02.2023 / 13:58

Nawet 3 tysiące pacjentów, chorujących głównie na ostre białaczki, chłoniaki czy szpiczaki trafia każdego roku do Oddziału Hematologii i Transplantologii Szpiku w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni.

- W 2019 r. Oddział został wyremontowany nakładem ponad 9,5 mln zł ze środków unijnych i Samorządu Województwa Pomorskiego – mówi Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Zarządu Szpitali Pomorskich. – Czas na kolejny etap rozwoju gdyńskiej hematologii, który pozwoli nam uczynić ją jeszcze nowocześniejszą i przyjaźniejszą dla pacjentów.

Chodzi tu głównie o oddział jednodniowy, gdzie pacjenci przyjeżdżają na chemioterapię. - Od lat hematologia jest moim drugim domem - opowiada Maciej Bukowski, absolwent gdyńskiej "szóstki", organizator wielu akcji wspierających oddziały hematologiczne. - Idea rozbudowania oddziału dziennego jest niezwykle ważna. Najkrócej mówiąc, chodzi o to, by jednodniowej chemioterapii pacjent nie dostawał, siedząc na taborecie, ale w komfortowych warunkach, w ciszy. I kiedy jedna z koleżanek opowiedziała mi o planowanej akcji społeczności skupionej wokół gdyńskiej "trójki", która miała na celu zbiórkę pieniędzy na boisko piłkarskie, zaproponowałem, by jednak najpierw pomóc gdyńskiej hematologii.

Maciej Bukowski

Idea rozbudowania oddziału dziennego jest niezwykle ważna. Najkrócej mówiąc, chodzi o to, by jednodniowej chemioterapii pacjent nie dostawał, siedząc na taborecie, ale w komfortowych warunkach, w ciszy

Na rozbudowę oddziału potrzebne są pieniądze, a konkretnie - 2 miliony złotych. Ostatecznie wspólnie  Szpitale Pomorskie, Fundacja Hematologia Redłowo i społeczność III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni  zadecydowały  o zbiórce na rzecz oddziału. Środki finansowe można wpłacać bezpośrednio na konto szpitala lub też opłacić uczestnictwo w balu, który odbędzie się 18 lutego w hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront.

 - Punktem kulminacyjnym będzie właśnie Dobroczynny Bal, z którego dochód ze sprzedaży biletów w cenie 600 zł za osobę oraz z licytacji w całości zostanie przeznaczony na powyższe przedsięwzięcie. Środki uzyskane dzięki sponsorom, a także osobom prywatnym umożliwią rozbudowanie oddziału o część, w której przeprowadzane będzie leczenie 1-dniowe i ambulatoryjne podawanie chemioterapii oraz funkcjonować będzie bank komórek macierzystych, który pozwoli na uzyskanie przez ośrodek akredytacji, jako prowadzącego przeszczepy szpiku oraz prowadzącego specjalistyczne laboratorium hematologiczne – mówi dr n. med. Wanda Knopińska, ordynator Oddziału Hematologii i Transplantologii Szpiku Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.

Podczas balu planowana jest licytacja fantastycznych gadżetów.Gwiazdą Wieczoru będzie Krzysztof Zalewski „Męskie Granie”. Bal poprowadzi Radosław Mróz z TVN24, a dyskotekę - DJ Hammer. Znana aktorka, Daria Widawska (absolwentka III LO w Gdyni) będzie prowadzić licytację. Organizatorzy zapowiadają też niespodziankę - wraz z zespołem ma zaśpiewać jeden z najbardziej znanych w Polsce...hematologów. Patronat honorowy nad imprezą charytatywną objęli: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

- Bilety sprzedajemy codziennie - dodaje Maciej Bukowski. - Każdego dnia wpływają też pieniądze na konto gdyńskiej hematologii. A na moim koncie na Facebooku od dwóch tygodni jest szaleństwo.Codziennie oferowane są gadżety na licytację, a to czego nie zlicytujemy na balu, zostanie wystawione na licytację w sieci. Zresztą już teraz wiadomo, że lutowej imprezie nie zakończymy akcji. I liczę, że do lata uzbieramy te dwa miliony.

Bilety na Bal Charytatywny można kupować, wpłacając 600 zł za osobę na konto Fundacji Hematologia Redłowo: nr 20 1240 1239 1111 0011 2204 2574 z dopiskiem Bilet na Bal – imię i nazwisko.
 
Konto dla darowizn pieniężnych „Szpitali Pomorskich”: 97 1020 1811 0000 0502 0416 8902 – z dopiskiem Gdyńska Trójka wspiera Gdyńską Hematologię.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze