Pociąg Newag Impuls  (fot. Aleksander Olszak | pomorskie.eu)

Pociąg Newag Impuls  (fot. Aleksander Olszak | pomorskie.eu)

Będą dwa nowe pociągi elektryczne dla Pomorza. W kolejce jeszcze 29 składów

Dwa nowe pociągi elektryczne Impuls trafić mają na Pomorze w ciągu najbliższych 24 miesięcy z firmy Newag z Nowego Sącza. Koszt zakupu elektrycznych zespołów trakcyjnych wyniesie około 70 milionów złotych, a odpowiedzialny za inwestycję Zarząd Województwa Pomorskiego ma opcję dokupienia jeszcze 29 dodatkowych pojazdów. – Jesteśmy zdeterminowani – przekonuje marszałek województwa Mieczysław Struk.
Jacek
Wierciński
29.06.2022 / 12:52

– Dzisiaj rozstrzygnęliśmy przetarg na zakup nowego taboru o napędzie elektrycznym dla Pomorskie. Wygrał NEWAG S.A. Póki co, kupujemy 2 sztuki, ale jesteśmy zdeterminowani, aby wykorzystać pełną opcję i zakupić łącznie 31 sztuk nowych EZT dla połączeń regionalnych i aglomeracyjnych – zadeklarował na portalu społecznościowym marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Umowa z dostawcą dwóch nowych pociągów ma zostać podpisana już wkrótce, a zamówienie zrealizowane ma być w ciągu 24 miesięcy i kosztować ok. 70 mln zł. Informację na ten temat podał Portal Samorządu Województwa Pomorskiego.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ruszyły „Słoneczne” pociągi. Zainteresowanie jest ogromne!

Jak się dowiadujemy, w ogłoszonym wiosną 2022 roku przetargu złożona została jeszcze jedna oferta – od bydgoskiej Pesy, która była jednak o ponad 30 mln zł droższa. Także zwycięska oferta z Nowego Sącza przekraczała budżet początkowo planowany na zakup, jednak Sejmik Województwa Pomorskiego na ostatniej sesji zdecydował o zwiększeniu finansowania na ten cel.

Dokupienie kolejnych 29 składów zależne będzie od uzyskania unijnego dofinansowania.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze