Brutalne zabójstwo w Rumi. Zaatakował i próbował ukryć ciało

Kryminalni Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 34-latka, podejrzanego o brutalne zabójstwo 54-letniego mężczyzny, do którego doszło w połowie lutego na terenie ogrodów działkowych w Rumi. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu dożywocie.
Krystyna
Paszkowska
27.02.2023 / 11:19

16 lutego policjanci z Rumi otrzymali zgłoszenie o zwłokach mężczyzny, które znaleziono na terenie ogrodów działkowych. Na miejsce zostali skierowani policjanci służby patrolowej, grupa dochodzeniowo-śledcza oraz kryminalni. Ze wstępnych ustaleń wynikało, m.in. że ofiara została zaatakowana w głowę ostrym narzędziem, a sprawca próbował ukryć zwłoki.

- Rozwikłaniem zbrodni zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie i Prokuratura Okręgowa w Gdańsku - informuje podkom. Karina Kamińska, oficer prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. - Dzięki szeroko zakrojonym działaniom operacyjnym, analizie okolicznego monitoringu i dowodów zebranych w sprawie, kryminalni z komendy wojewódzkiej już tego samego dnia ustalili tożsamość podejrzewanego o tę zbrodnię mężczyzny. Okoliczności i motywy zabójstwa nie były jeszcze jasne, jednak co do tożsamości sprawcy, policjanci nie mieli żadnych wątpliwości i skupili się na jego zlokalizowaniu.

Pracujący nad sprawą bardzo szybko ustalili adres, pod którym ukrył się poszukiwany przez nich 34- latek. Kryminalni weszli do jednego z mieszkań na terenie Gdyni, w którym zatrzymali 34-latka. 

- Mężczyzna był zaskoczony i nie stawiał oporu - mówi rzeczniczka. - Podczas przeszukania wytypowanych miejsc, policjanci zabezpieczyli siekierę, którą mężczyzna najprawdopodobniej uderzał swoją ofiarę oraz rzeczy osobiste ofiary. 

(wideo: KWP Gdańsk) 

Prokurator przestawił 34-latkowi zarzut dokonania zabójstwa w zamiarze bezpośrednim.

- Podejrzany złożył w tej sprawie wyjaśnienia, w których przyznał się do popełnienia zarzuconego  mu przestępstwa - informuje prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Na wniosek prokuratora sąd  tymczasowo aresztował podejrzanego  na  okres 3 miesiące. Zarzucone podejrzanemu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności. W sprawie kontynuowane są czynności procesowe, w tym zmierzające do ustalenia  motywów, jakimi kierował się podejrzany - dodaje G. Wawryniuk. 

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze