policja przeszukuje teren Zatoki Sztuki w Sopocie

Policja zatrzymała kierowcę, który śmiertelnie potrącił pieszego w Rekowie

Po śmiertelnym wypadku, do którego doszło w święta na drodze wojewódzkiej 212 między Bytowem a Chojnicami, zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci oraz ucieczki z miejsca zdarzenia usłyszał 22-letni kierowca audi.
Olek
Knitter
12.04.2023 / 11:27

Ciało pieszego przy drodze między Bytowem a Chojnicami. Zatrzymano sprawcę

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę, 8/9 kwietnia. Na drodze wojewódzkiej 212 w Rekowie zginął 44-letni mężczyzna. Jak się okazało, potrącił go 22-letni kierowca audi, który, zaraz po tym jak najechał na pieszego, uciekł z miejsca wypadku. Po zatrzymaniu i przesłuchaniu 22-latek przyznał się do winy i, jak zeznał, uciekł w wyniku szoku.


Jednak, jak ustalili śledczy, z nieznanych jeszcze powodów pieszy leżał na środku jezdni i tam został przejechany. Policja oraz prokuratura dysponują nagraniem momentu wypadku z wideorejstratora.

Ciało pieszego przy drodze między Bytowem a Chojnicami. Sprawca z zarzutami

Podejrzany 22-latek usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Ma zakaz opuszczania kraju oraz dozór policyjny. Musi też wpłacić poręczenie majątkowe w kwocie 15 tys. zł.

W trakcie dochodzenia biegli będą ustalać, m.in., czy 22-latek miał szansę szybciej zauważyć leżącego pieszego i czy jego natychmiastowa pomoc pozwoliłaby na uratowanie życia poszkodowanemu.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze