Paliwowy zawrót głowy na wakacje. Stacje obniżają ceny

Jeśli tankujecie paliwo tylko w jednej sieci, to łatwo zapamiętacie, że na Orlenie i BP można taniej tankować przez całe wakacje (choć na przykładzie Chojnic bez promocji jest tam najdrożej!), na Circle K warto podjechać z pustym bakiem głównie w weekendy, na Shell można zajrzeć w każdy dzień, ale oprócz wtorku i czwartku, chyba że chce się skorzystać z paliwa V Power, a Moya zaprasza codziennie po tańsze paliwo i kawę, bo wtedy będzie jeszcze taniej. No i w tym wszystkim nie zapomnijcie zabrać ze sobą kart lojalnościowych do poszczególnych sieci.
Olek
Knitter
5.07.2023 / 14:25

Wakacje w pełni. Wiele osób już wypoczywa na wczasach, sporo osób właśnie się pakuje, a niektórzy być może dopiero je planują. Jednym z wakacyjnych wydatków, który trzeba wziąć pod uwagę, jest paliwo. I nieważne, czy wlewacie do baku „95”, ropę czy jeździcie na gaz LPG. Warto też przed wyjazdem zatankować do pełna, gdyż ceny na autostradach są nawet o kilkadziesiąt groszy wyższe.

- Mam teraz zarejestrowane dwie karty na BP i na Orlen i korzystam z nich naprzemiennie. Wkrótce jadę na wakacje w góry, więc muszę tylko pamiętać, by zatrzymać się na któreś z tych, choć ceny na autostradzie zwalają czasami z nóg – mówi nam Marcin, kierowca z Chojnic.

Ale letnie promocje wprowadzili również inni dystrybutorzy.

- Ma pan kartę? Jest w weekendy taniej o 35 groszy. Opłaca się – mówi z pełnym przekonaniem pan w „okienku” na stacji Circle K w Chojnicach.

Najgłośniej o promocji na tańsze paliwa było oczywiście w przypadku Orlenu. W ostatni dzień roku szkolnego prezes Daniel Obajtek z dumą ogłosił, iż zarządzany przez niego koncern na wakacje obniży ceny paliw. Dzięki swojej pozycji na rynku paliw oraz łatwiejszemu dostępowi do mediów wieść o letniej promocji i tańszym o 30 gr paliwie (dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny jest taniej o 40 gr) szybko się rozeszła. Jak się okazało, w ślad za Orlenem poszły też wszystkie największe sieci i tańsze paliwo z dystrybutorów można lać na każdej stacji. Jednak nie wszędzie na tych samych warunkach.

Na przykładzie prawie 40-tysięcznych Chojnic można jednak zauważyć, że bez letniej promocji paliwa na stacjach Orlen są... najdroższe, więc tankować na Orlenie opłaca się najbardziej tylko... w wakacje.

Ceny paliw Chojnicach

Tańsze paliwo na Orlenie

I tak na Orlenie kierowcy mogą taniej tankować do 31 sierpnia. Muszą jednak być posiadaczami karty lojalnościowej Vitay. W ciągu miesiąca po promocyjnej cenie, czyli taniej o 30 lub 40 gr, można zatankować cztery razy po maksymalnie 50 litrów.

 • dostępne jest codziennie
 • 30 gr na 1 litrze lub 40 groszy na 1 litrze dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny zarówno 95 jak i olej napędowy
 • promocja trwa do 31 sierpnia
 • trzeba posiadać kartę Vitay
 • można w promocji jednorazowo zatankować do 50 litrów (w sumie cztery razy w ciągu miesiąca – w sumie do 200 litrów)

Tańsze paliwo na stacjach BP

Na stacjach BP – z kartą Payback – również można we wakacje zatankować taniej. Rabaty udzielane są do końca sierpnia: 30 gr za 1 litr benzyny oraz oleju napędowego oraz 10 gr za 1 litr gazu LPG. Podobnie jak na stacjach Orlen rabat udzielany jest w sumie do 200 litrów paliwa lub gazu miesięcznie (rozłożone na cztery tankowania po 50 litrów maksymalnie)

 • dostępne jest codziennie
 • 30 gr na 1 litrze paliwa (95 i diesel) i 10 gr na 1 litrze LPG
 • promocja trwa do 31 sierpnia
 • trzeba posiadać kartę Payback
 • można w promocji jednorazowo zatankować do 50 litrów (w sumie cztery razy w ciągu miesiąca – w sumie do 200 litrów)

Circle K też obniża ceny

Nieco więcej, bo 35 groszy upustu dają latem na stacjach Circle K. Tu jednak trzeba pamiętać, iż promocyjne ceny obowiązują tylko podczas tankowania w weekendy – od piątku do niedzieli. Trzeba jednak również przystąpić do programu i założyć kartę Extra. Taniej można tankować do końca pierwszego weekendu września, a więc do 3 września włącznie. Limit paliwa lub LPG objętego rabatem i zakupionego w ramach jednej transakcji wynosi 85 l. Co ciekawe, w Circle K nie ma łącznego limitu tankowania, więc po promocyjne paliwo można w weekendy podjeżdżać bez limitu częstotliwości.

 • dostępne jest w weekendy od piątku do niedzieli
 • 35 gr na 1 litrze paliwa (95 i diesel) i gazu LPG
 • promocja trwa do 3 września
 • trzeba posiadać kartę Extra
 • limit paliwa lub LPG objętego rabatem i zakupionego w ramach jednej transakcji wynosi 85 l (nie ma limitu ilościowego czy częstotliwości tankowań)

Tańsze paliwo - Shell

Również Shell nie ogranicza sumy litrów paliw i częstotliwości ich tankowania w ramach letniej promocji, z tym, że jednorazowo można wlać do baku 60 litrów z rabatem. A ten wynosi w ramach lojalnościowego Shell ClubSmart 30 gr za każdy 1 litr paliwa. Akcja trwa do 31 sierpnia. Trzeba pamiętać tylko, że letnia akcja nie łączy się z innymi promocjami rabatowymi na paliwo (np. wtorki i czwartki z Shell V-Power), ze zniżkami obowiązującymi dla Karty Dużej Rodziny oraz innym rabatami. W akcji nie bierze udziału paliwo Shell V-Power Racing.

 • dostępne codziennie
 • 30 gr na 1 litrze paliwa (95 i diesel)
 • promocja trwa do 31 sierpnia
 • trzeba posiadać kartę Shell ClubSmart
 • limit paliwa objętego rabatem i zakupionego w ramach jednej transakcji wynosi 60 l (nie ma limitu ilościowego czy częstotliwości tankowań)

Tańsze paliwo - stacje Moya

Sieć stacji paliw Moya również kusi promocją na lato. Trzeba mieć aplikację Super MOYA i wówczas można z rabatem 30 gr zatankować jednorazowo do 30 litrów paliwa. Dodatkowo przy zakupie produktu z oferty gastronomicznej rabat będzie wyższy o 10 gr, czyli w sumie 40 groszy na litrze. LPG w promocji jest tańszy o 10 gr, a po zakupie produktu z Caffe MOYA – 20 gr/ l. W danym miesiącu można z promocji skorzystać cztery razy (po 30 litrów).

 • dostępne codziennie
 • 30 gr na 1 litrze paliwa (95 i diesel) i 10 gr na 1 litrze gazu LPG oraz dodatkowo 10 gr taniej na 1 litrze (95, diesel, LPG) po zakupie produktu z Moya Caffe
 • promocja trwa do 31 sierpnia
 • limit tankowań to cztery w danym miesiącu (po 30 litrów) – w sumie 120 litrów miesięcznie

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze