Chwile grozy na Oruni! Miał kanister i zapalniczkę, ekspdientkom groził podpaleniem

Kanistrem z benzyną i zapalniczką, groził dwóm ekspedientkom sklepu na Trakcie Świętego Wojciecha. Jednej zagroził, że spali jej dom. Kilka minut po zgłoszeniu był już w rękach policji.
Redakcja
Zawsze Pomorze
6.09.2023 / 11:51

Chwile grozy na Oruni! Miał kanister z benzyną i zapalniczkę

W poniedziałek wieczorem dyżurny komisariatu na Oruni otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na ul. Trakt św. Wojciecha przed jednym ze sklepów spożywczych stoi agresywny mężczyzna i grozi ekspedientkom, a w ręku trzyma kanister benzyny i zapalniczkę. Na miejscu w ciągu kilku minut od zgłoszenia pojawili się policjanci referatu wywiadowczego, którzy zatrzymali 43-latka z Gdańska i zabezpieczyli przedmioty, które miał przy sobie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Orunia: Groził podpaleniem

Zatrzymany był stałym klientem sklepu, przyszedł pod palcówkę handlową, trzymając w ręku kanister benzyną oraz zapalniczkę. Bez żadnego powodu mężczyzna zaczął grozić dwóm ekspedientkom, że zrobi im krzywdę. Jednej z nich zagroził, że podpali jej dom.

ZOBACZ TEŻ: Stalker podpalił samochód. Zatrzymali go policjanci

Przestraszone ekspedientki o całym zdarzeniu poinformowały policjantów. Wczoraj sprawca usłyszał zarzut za kierowanie gróźb karalnych.

Prokurator objął mężczyznę dozorem policyjnym i wydał zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zbliżania się do nich.
Za kierowanie gróźb karalnych w warunkach powrotu do przestępstwa grozi 3 lat więzienia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze