Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Człuchowie ma siedzibę w budynku po byłym gimnazjum przy ul. Szkolnej

MOPS w Człuchowie będzie miał windę dla niepełnosprawnych

Już za kilka miesięcy, osoby niepełnosprawne ruchowo, które będą odwiedzały Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Człuchowie, będą mogły korzystać z windy. To duże ułatwienie, gdyż do tej pory musiały prosić innych o pomoc w dostaniu się na najwyższe piętra placówki.
Olek
Knitter
3.11.2022 / 05:00

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Człuchowie ma siedzibę w budynku po byłym gimnazjum przy ul. Szkolnej.

- Obiekt był budowany w latach 60-tych ubiegłego wieku. Nikt wówczas nie myślał o potrzebie wyposażenia go w windę dla niepełnosprawnych. Dzisiaj, po zmianie funkcji budynku, mieści się tam m.in. prywatna placówka oświatowa, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Brak windy powoduje jednak, że dostęp dla osób na wózkach na najwyższe kondygnacje, jest mocno utrudniony. Stąd pomysł, aby zbudować tam windę Będzie ona dobudowana do zewnętrznej elewacji w pobliżu wejścia do MOPS – informują w człuchowskim urzędzie.

Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie.

- Otrzymaliśmy na to zadanie wsparcie w wysokości prawie 150 tysięcy złotych. Pieniądze przyznał nam Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Winda ma być gotowa do końca kwietnia przyszłego roku.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze