przemoc

29-latek znęcał się nad matką i siostrą

Policjanci z Damnicy postawili zarzut znęcania się nad swoją matką i siostrą 29-letniemu mieszkańcowi gminy Damnica. Do grożenia, popychania, poniżania i szarpania miało dochodzić przez kilka ostatnich miesięcy. Teraz mężczyźnie grozi za to kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.
Olek
Knitter
20.10.2022 / 12:18

Policjanci z Damnicy ustalili, że 29-latek, najczęściej będąc pod wpływem alkoholu, stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej matki i siostry.

– Przez kilka ostatnich miesięcy mężczyzna miał: grozić, popychać, poniżać, szarpać, wyzywać i ośmieszać swoich najbliższych. Policjanci sporządzili niebieską kartę, a agresywny mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie – informują policjanci.

PRZECZYTAJ TEŻ: Policjanci wracają do dawnych przyjaciół Iwony Wieczorek. Matka dziewczyny: Muszą być ku temu przesłanki

Na podstawie zgromadzonych dowodów, w środę, 19 października funkcjonariusze przedstawili 29-latkowi zarzut znęcania się nad swoją matką i siostrą, a prokurator zastosował wobec niego dozór, zakaz opuszczania kraju, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, a także nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

– Przemoc w rodzinie jest przestępstwem zagrożonym karą 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich jest ofiarą przemocy, nie wstydź się prosić o pomoc. Prawo jest po Twojej stronie – dodają policjanci.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze