Dogrywka i karne w Gdyni. Ćwierćfinaliści pucharu już znani

Gedania 1922, Grom Nowy Staw, Cartusia, Jaguar Gdańsk, Anioły Garczegorze, Gryf Wejherowo, Pomezania Malbork i rezerwy Chojniczanki – to drużyny, które w środę 19.04 wywalczyły awans do ćwierćfinału regionalnego Pucharu Polski.
Gedania 1922 awansowała do ćwierćfinału regionalnego Pucharu Polski

Autor: GKS Gedania 1922 | Facebook

W Gdyni potrzebna była dogrywka aby wyłonić zwycięzcę derbowego meczu między Bałtykiem i Gedanią 1922. W regulaminowym czasie spotkania był remis 1:1, a mecz był wyrównanym pojedynkiem. Jego ozdobą była bramka Oskara Bohma w 63, min. dla Bałtyku, który efektownym strzałem umieścił piłkę w okienku bramki Aleksandra Petzy. Wcześniej akcję Gedanii golem w 43. min. zakończył Adam Duda.

Już w dogrywce, w 102. min. meczu Gedania znów objęła prowadzenie po przytomnym znalezieniu się w polu karnym Bałtyku i strzale Konrada Waliszewskiego. W ostatniej akcji dogrywki po raz drugi Oskar Bohm umieścił piłkę w bramce Gedanii. Sędzia zarządził rzuty karne, które zdecydowanie lepiej wykonywali gdańszczanie i wygrali je 4:1.