Będzie wiec Donalda Tuska w Gdańsku w dniu Porozumień Sierpniowych

Dwa lata później od pierwszego wiecu, Donald Tusk zaprasza na kolejny do Gdańska. Tym razem motywem przewodnim będzie rocznica Porozumień Sierpniowych.
Ryszarda
Wojciechowska
30.08.2023 / 19:30
Aktualizacja
godz. 19:30

Wiec Donalda Tuska odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności, a nie, jak zapowiadano, pod Fontanną Neptuna. Zmianę wymusiła pogoda.

Wiec Donalda Tuska w Gdańsku

Wiece Donalda Tuska to główna broń wyborcza Platformy Obywatelskiej. Gdziekolwiek lider PO pojawi się, tam przychodzą tłumy na jego spotkania. Ale do tej pory celowano tymi wiecami i spotkaniami tam, gdzie były największe szanse na poprawę wyborczego wyniku.Pod koniec sierpnia Donald Tusk wraca do swoich rodzinnych – Sopotu i Gdańska. I tu raczej nie potrzebuje wsparcia, bo od lat Platforma ma na tym terenie dobre wyniki wyborcze.

Pisaliśmy już o tym, że 27 sierpnia, szykuje się naprawdę duże, polityczne wydarzenie w Trójmieście. Bo tym razem lider PO spotka się z sympatykami swojej partii w Sopocie, w swoim rodzinnym mieście, z którego się nigdy nie wyprowadził.

Wiec sopocki rozpocznie się o godz. 17, przy Placu Przyjaciół Sopotu.

CZYTAJ TEŻ: Wyborczy wiec Donalda Tuska w Sopocie

Kilka dni później, 31 sierpnia o godz. 18, odbędzie się kolejny wiec Donalda Tuska. Tym razem w Gdańsku przy Długim Targu, wokół fontanny Neptuna.

Serce bije mi szybciej, kiedy widzę te tysiące głów, tysiące serc! Ludzi, którzy odzyskali wiarę, nadzieję i moc! Nie jesteśmy już słabi, nikt nie jest osamotniony. Polska się przebudziła, olbrzym się przebudził. Jesienią ten marsz zakończymy zwycięstwem. Dziś znowu cała Europa widzi, że tu jest Polska! - mówił lider PO na jednym z niedawnych wieców. Co powie tym razem?

Agnieszka Rucińska z biura Donalda Tuska na pytanie o wiecie, odpowiada, że będą się one od siebie nieco różnić.

- Na pewno będą prezentowani kandydaci z Pomorza. Wsparcie dostaną nie tylko ci z pierwszych miejsc na listach, ale także z dalszych – słyszymy.

ZOBACZ TAKŻE: Donald Tusk: Nie wystarczy dołożyć trochę pieniędzy

W Sopocie na pewno będzie wsparcie m.in. dla Jacka Karnowskiego, który kandyduje tym razem do Sejmu. A w Gdańsku to spotkanie współorganizowane przez miasto w ramach uroczystości podpisania Porozumień Sierpniowych, będzie prowadzone właśnie w tym kontekście.

Donald Tusk ostatni raz na wiecu w Gdańsku był dwa lata temu.

19 lipca 2021 roku spotkał z mieszkańcami Pomorza przy fontannie Neptuna po tym jak przejął stery w Platformie Obywatelskiej tuż po powrocie z Brukseli do polskiej polityki. Wokół fontanny między dwiema bramami Złotą i Zieloną, zebrało się wówczas kilka tysięcy osób. To co najbardziej zapamiętano z tamtego wiecu to słowa Donalda Tuska do prezesa PiS:

- Panie Kaczyński, wyjdź ze swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi, by wymienić się argumentami, zostaw ludzi w świętym spokoju, daj im normalnie ze sobą rozmawiać. Chcesz konfrontacji? Jestem do dyspozycji wszędzie, gdzie chcesz – mówił Tusk. A tłum zaczął klaskać i wiwatować.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze