(fot. Jarosław Timur Gawryś)

Dożynki Gminne w Szemudzie. Wielka pompa i imponująca frekwencja

W Szemudzie z wielką pompą i imponującą frekwencją zorganizowano dożynki gminne. Oprócz mieszkańców w wydarzeniu wieńczącym żniwa udział wzięli mieszkańcy, goście z Trójmiasta, sąsiednich gmin i powiatów, a także zaprzyjaźnionych z Szemudem gmin partnerskich z południa kraju.
Dawid
Jaskulski
7.09.2022 / 17:39

Ogromne wrażenie zrobił niekończący się paradny korowód przystrojonych traktorów, maszyn rolniczych, samorobnych, a także szpaler pięknych samochodów retro, stylizowanych na lata dwudzieste marki Nestor Baron w różnych wersjach. Prezentacjom towarzyszyła Orkiestry Dęta Gminy Szemud pod batutą Wojciecha Kubika.

Tradycyjnie dożynkowe święto rozpoczęło się mszą św. w kościele pw. Św. Mikołaja w Szemudzie. Po jej zakończeniu i paradnym przejeździe wszyscy uczestnicy dożynek biesiadowali na miejscowym stadionie. Po oficjalnych przemówieniach gospodarza dożynek, wójta Ryszarda Kalkowskiego, wicemarszałka pomorskiego Józefa Sarnowskiego, parlamentarzystów, w tym Henryki Krzywonos, na scenie głównej prezentowały się różne zespoły muzyczne i folklorystyczne. Wystąpili: Kaszubski Zespół „Koleczkowianie”, zespół „Mażoretki” z zaprzyjaźnionej gminy Korzenna, kabaret „Czwarta fala”. Były też koncerty: Mike Rifa z zespołem „Cubania” i zespołu „Cliver”.

Zaś wokół sceny na licznych stoiskach handlowano niemal wszystkim. Każde z 23 sołectw miało swoje stoisko ze specjałami przygotowanymi przez panie z kół gospodyń wiejskich. Były to m.in. przysmaki kuchni tradycyjnej i wegańskiej. Nie zabrakło wesołego miasteczka, konkursów dla publiczności i pokazów laserowych oraz fajerwerków.

Gminne dożynki w Szemudzie zakończył koncert muzyki mechanicznej z DJ Baronem.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze