Drugi Festyn Rodzinny w Wejherowie za nami. Gościem m.in. Adam Michnik

Po raz drugi w Wejherowie odbył się, kończący lato, Festyn Rodzinny. Tym razem towarzyszyło mu hasło „Kaszuby w Polsce. Polska w Unii. Unia w Polsce”. Działo się sporo i na pewno każdy, kto przyszedł, znalazł atrakcje dla siebie.
Olek
Knitter
18.09.2023 / 11:32

Drugi Festyn Rodzinny w Wejherowie

Na polanie przy amfiteatrze w parku miejskim w Wejherowie odbyła się druga edycja Festynu Rodzinnego, któremu patronowali marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz Fundacja Wspólnie do Demokracji. Przez kilka godzin mieszkańcy oraz goście mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji.

Festyn rozpoczął się pierwszą edycją Biegu Marszałka Województwa Pomorskiego na dystansie 5 oraz 10 km. Warto dodać, że wpisowe zawodników za udział przeznaczone zostało na potrzeby Hospicjum w Pucku. Odbyły się także biegi dla dzieci na dystansach od 50 do 400 metrów.

Sporym zainteresowaniem cieszyło się "Miasteczko Medyczne", w którym dzięki Szpitalowi Wejherowskiemu była okazja podjąć tematy zdrowotne i wykonać podstawowe badania. W namiotach tematycznych (dziennikarskim, pisarskim, prawnym i Unii Europejskiej) była okazja spotkać wielu gości i z nimi porozmawiać. Byli to m.in. Adam Michnik i Marek Michalak, Tomasz Jastrun, Ewa Wrzosek, Waldemar Żurek i Andrzej Rzeplińscy, czy też Eki Kończak.

Przez kilka godzin „żyła” też muzyczna scena, na której kolejno występowali młodzi, ale także doświadczeni już artyści. Gwiazdą był bez wątpienia Jacek Wójcicki.

Podczas swojego przemówienia marszałek Mieczysław Struk przypomniał o przypadającej właśnie tego dnia kolejnej rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę, o mieszkańcach Kaszub i Pomorza wywiezionych później na Sybir, ale mówił też o niezwykle ważnej obecności Polski w Unii Europejskiej, gdyż jednym z hasłem festynu było: „Żegnamy lato, ale nie Unię Europejską”.

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze