Dworek Piotrowo trafia pod młotek. Miasto ogłosiło przetarg na zbycie obiektu

Tczew ogłasza przetarg na sprzedaż dawnego dworku na Piotrowie. To kolejna kwestia związana z uporządkowaniem terenu dawnego folwarku Piotrowo. Trwają prace przy tworzeniu w tym miejscu nowego parku - miejsca do odpoczynku i rekreacji. W wyniku przetargu może wreszcie uda się znaleźć nowego solidnego właściciela dla obiektu.
Krystyna
Paszkowska
5.11.2023 / 06:40

Przetarg na budynek stanowiący część dawnego zespołu dworskiego Piotrowo wraz z parkiem odbędzie się 11 grudnia. Cena wywoławcza nieruchomości to 2 mln zł.

Przypomnijmy, budynek wybudowany został w 1906 r., jest dwukondygnacyjny, z użytkowym poddaszem, częściowo podpiwniczony. Powierzchnia działki to 2138 m2, pow. użytkowa budynku: 454,52 m kw.

- Zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość jest przeznaczona pod nieuciążliwe usługi, w tym gastronomię, browar – mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego magistratu. - Do oferty należy dołączyć opis planowanej działalności. Komisja będzie brać pod uwagę nie tylko cenę, ale pomysł na zagospodarowanie nieruchomości, a także termin rozpoczęcia planowanej działalności.

Warunkiem przystąpienia do przetargu est wpłata wadium w wysokości 200 tys. zł. Kwotę tę należy złożyć do 4 grudnia br.

Ogłoszenie jest zamieszczone na stronie BIP rzędu Miejskiego w Tczewie - http://www.bip.tczew.pl oraz http://mtczew.e-mapa.net/. Szczegółowe informacje na temat przetargu można uzyskać w Wydziale Gospodarki Mieniem Komunalnym Urzędu Miejskiego w Tczewie przy Pl. Piłsudskiego 1, pok. 55, II piętro, tel. (58) 77 59 364.

Odnowiony dworek może być jedną z wizytówek miasta, zwłaszcza, że prace przy tworzeniu nowego parku w miejscu dawnego folwarku Piotrowo nabierają tempa. Zapowiada się całkiem okazale.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze