W klubie zaprezentowano m.in. koszulki z logo sponsora 

Energa sponsorem Gedanii 1922. Wsparcie dla gdańskiego klubu

Piłkarska drużyna Gedanii 1922, czyli rewelacja III-ligowych rozgrywek, ma już na koszulkach logo nowego sponsora. To Energa Grupa Orlen.
Adam
Mauks
22.02.2023 / 14:09

W środę 22 lutego w siedzibie klubu przy ul. Hallera 201 oficjalnie poinformowano o wsparciu jakiego koncern energetyczny udzieli gdańskiemu klubowi.

- Dla nas jest bardzo ważne, że Pomorze jest nie tylko kolebka Energi, ale także miejscem gdzie narodziła się i funkcjonuje Gedania 1922 - powiedziała tygodnikowi „Zawsze Pomorze” Adrianna Sikorska, wiceprezes zarządu Energi SA ds. komunikacji. - Doceniamy bogatą historię klubu, a także wkład całej kadry w kontynuowanie tej długoletniej tradycji sportowej. Promocja sportu i zaszczepienie wśród dzieci i młodzieży chęci do aktywnego spędzania czasu jest dla nas bardzo istotna. Chcemy pomagać instytucjom, które wspierają takie same wartości. Gedania jest takim klubem, który skupia wokół siebie ludzi pełnych pasji i miłości do sportu. Tę postawę propagują wśród dzieci i młodzieży pokazując im, że sport m.in. pozytywnie wpływa na samopoczucie, co jest bardzo ważne w obecnych czasach.

W klubie bardzo cieszą się z pomocy takiego sponsora, bo mają aspiracje systematycznego rozwoju, nie tylko pierwszej drużyny, ale także grup dziecięcych i młodzieżowych oraz klubowej infrastruktury.

- To jest dla nas certyfikat, który uwiarygadnia nas jako partnera i klub, że mamy jeden określony cel w realizacji projektu pt. „Gedania 1922”. Gdybyśmy nie byli wiarygodni, to sądzę, że tak duży partner jak Energa Grupa Orlen nie wspierałaby nas. Sponsor widz nasz cel, widzi środki, nasze zaangażowanie i wspierając nas daje nam szansę rozwoju – mówi prezes Gedanii 1922 Władysław Barwiński.

Władysław Barwiński
prezes Gedanii 1922

To jest dla nas certyfikat, który uwiarygadnia nas jako partnera i klub, że mamy jeden określony cel. Gdybyśmy nie byli wiarygodni, to sądzę, że tak duży partner jak Energa Grupa Orlen nie wspierałaby nas. Sponsor widz nasz cel, widzi środki, nasze zaangażowanie i wspierając nas daje nam szansę rozwoju

- Chciałbym podziękować, że tak duża firma jak Energa zechciała zostać naszym sponsorem strategicznym – mówi Krzysztof Sznura, wiceprezes Gedanii 1922. To dla nas duże wydarzenie, bo wierzymy, że dzięki środkom od sponsora dostaniemy większej energii do działania. Cele na które środki wydamy są związane z szeroko rozumianym rozwojem klubu.

Już w sobotnim zaległym meczu II grupy III ligi z Olimpią w Grudziądzu Gedania 1922 wystąpi z logo sponsora na koszulkach.

Gdański klub prowadzi 33 grupy treningowe, w tym dwie grupy dziewczynek oraz dwa zespoły seniorów, kieruje Szkołą Mistrzostwa Sportowego, w której trenuje młodzież z klas IV-VIII, a także prowadzi przedszkole edukacyjno-sportowe.

Aktualnie w klubie zatrudnionych jest 34 trenerów posiadających uprawnienia UEFA do pracy z dziećmi i młodzieżą. W 2019 roku Gedania 1922 otrzymała złoty certyfikat potwierdzający wysoką jakość szkolenia, przyznany przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze