EuroSkills 2023 w Gdańsku. Ceremonia otwarcia w Polsat Plus Arenie

Podczas ósmej edycji EuroSkills w Gdańsku, najlepsi zawodowcy powalczą o tytuły Mistrza Europy. Ceremonia otwarcia odbyła się 5 września w Polsat Plus Arena w Gdańsku, a teraz, od 6 do 8 września uczestnicy będą konkurować w wybranej przez siebie jednej z 43 dyscyplin.
Patrycja
Lniska
6.09.2023 / 12:43

EuroSkills 2023 w Gdańsku

To największe w Europie wydarzenie związane z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności. W tym roku Gdańsk ugości 600 wykwalifikowanych młodych profesjonalistów z 32 krajów, którzy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności m.in. w meblarstwie, florystyce, piekarstwie czy mechanice samochodowej.

Zawodnicy reprezentują swoich rówieśników z kraju i muszą wykazać się umiejętnościami technicznymi zarówno indywidualnie jak i zbiorowo. Ich zadaniem jest wykonanie projektu testowego lub serię projektów w ściśle określonych ramach czasowych w ciągu trzech dni.

Konkurs odbędzie się na terenie AmberExpo i Polsat Plus Areny, a teren zawodów zostanie podzielony na w sumie sześć różnych tematycznie stref. Zmagania najlepszych zawodowców od 5 do 9 września można śledzić bezpłatnie.

Uroczysta ceremonia otwarcia miała miejsce we wtorek, o godz. 19:30 na Polsat Plus Arenie. Na ostatni dzień wydarzenia, czyli 9 września, przygotowano również oficjalną ceremonię zamknięcia, podczas której odbędzie się wręczenie nagród. Po wyróżnieniu najlepszych uczestników odbędą się koncerty Kamila Bednarka i zespołu Sound’n”Grace.

EuroSkills Gdańsk 2023 jest organizowany w partnerstwie przez Polską Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), WorldSkills Polska, WorldSkills Europe, Miasto Gdańsk i AMBEREXPO Gdańsk.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze