(Fot. Pixabay)

Ferie zimowe 2022. Będzie zmiana terminu?

Ferie zimowe w 2021 r. z powodu pandemii koronawirusa odbywały się w jednym terminie dla uczniów z całego kraju. Zgodnie z zapowiedziami ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, w 2022 r. przywrócony zostanie podział na województwa. Kiedy przypadają ferie zimowe 2022? Ile potrwają? Sprawdźcie!
Patrycja
Cybulska
10.11.2021 / 21:30

Ferie zimowe dla wszystkich uczniów w jednym terminie w 2021 r. miały na celu, jak informowało Ministerstwa Edukacji i Nauki, „istotnie zmniejszenie mobilności uczniów i ich rodzin”.

W 2021r. MEN podjęło decyzję o przywróceniu podziału na województwa. Mimo rekordów IV fali zakażeń koronawirusem, ferie zimowe 2022 potrwają łącznie 6 tygodni, z podziałem na województwa. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział w rozmowie z dziennikarzem RMF FM, że decyzja ta się nie zmieni i nie będzie wspólnych ferii zimowych.

– Uczniowie, ale też branża turystyczna mogą spokojnie planować zimowe wyjazdy – poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Jego zdaniem, podział na turnusy i województwa ma zmniejszyć zagęszczenie ludzi.

Kiedy są ferie zimowe 2022? Podział na województwa

Ferie zimowe w 2022 r., zgodnie z decyzją ministra edukacji narodowej, rozpoczną się 17 stycznia i potrwają do 27 lutego. Podzielono je na cztery turnusy, po dwa tygodnie każdy.

Pierwsi wypoczynek mogą planować mieszkańcy: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Jako ostatni ferie zimowe będą mieli uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Ferie zimowe 2022 dla poszczególnych województw:

  • 17-30 stycznia 2022 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

  • 24 stycznia-6 lutego 2022 r.  

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie.

  • 31 stycznia-13 lutego 2022 r. 

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

  • 14-27 lutego 2022 r. 

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze