Gryf Wejherowo-Chojniczanka Chojnice

Gryf Wejherowo pokonał rezerwy Chojniczanki i zdobył puchar

W finale Pucharu Polski na szczeblu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Gryf Wejherowo w środę, 21 czerwca pokonał Chojniczankę II Chojnice 3:1. W nagrodę zawodnicy oraz trenerzy odebrali puchar, medale i czek na 40 tys. zł.
Olek
Knitter
21.06.2023 / 21:33

Gryf Wejherowo-Chojniczanka. Żółto-czarni z pucharem!

Dwa czwartoligowe kluby zmierzyły się w finale Pucharu Polski na szczeblu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W zakończonych niedawno rozgrywkach ligowych Gryfowi Wejherowo nie udało się pokonać rezerw Chojniczanki. W Chojnicach górą były rezerwy ówczesnego pierwszoligowca, które wygrały 1:0, a w Wejherowie padł bezbramkowy remis.

W finale, który w środę, 21 czerwca został rozegrany w Stężycy, górą był już Gryf. Do przerwy zawodnicy z Wejherowa prowadzili 2:0 po trafieniach Bartłomieja Iwańskiego oraz Karola Baranowskiego.

Po przerwie nadzieję rezerwom Chojniczanki dał kapitan Marcin Trojanowski, który zdobył po indywidualnej akcji gola kontaktowego. Jednak tego dnia lepiej dysponowani byli zawodnicy z Wejherowa i wynik ustalił Jakub Kwidziński.

Po ostatnim gwizdku sędziego zawodnicy i sztab szkoleniowy świętowali sukces wspólnie z kibicami, którzy przyjechali na to spotkanie. Puchar, medale oraz czek wręczyli prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosław Michalski, wojewoda pomorski Dariusz Drelich oraz wójt gminy Stężyca Tomasz Brzoskowski.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze