„Elementarz SM”. Fundacja StwardnienieRozsiane.Info

Wesprzyj działalność gdyńskiej fundacji pomagającej chorym na SM

Gdyńska Fundacja StwardnienieRozsiane.Info zajmująca się edukacją i zwiększaniem świadomości na temat stwardnienia rozsianego (SM) uruchomiła specjalną zbiórkę na wydanie poradnika dla osób świeżo po diagnozie tej choroby.
Redakcja
Zawsze Pomorze
5.10.2022 / 12:13

Fundacja StwardnienieRozsiane.Info z Gdyni to organizacja, która od kilku lat wspiera chorych na SM: poważną, nieuleczalną chorobę neurologiczną, która co roku jest diagnozowana u ok. 2 tys. osób w Polsce.

– Nasza fundacja jest założona i prowadzona przez osoby, które same chorują na stwardnienie rozsiane. Doskonale pamiętamy emocje sprzed lat, które towarzyszyły nam po diagnozie. W głowie kłębiło się tak wiele pytań… Po latach prowadzenia fundacji i setkach rozmów z innymi pacjentami wiemy, jak pomóc osobom, u których rozpoznano stwardnienie rozsiane – mówi Monika Łada, prezes fundacji StwardnienieRozsiane.Info.

Gdyńska fundacja chce wydać „Elementarz SM”

Wśród planowanych przez tę organizację na najbliższy czas działań jest wydanie „Elementarza SM”. To poradnik dla osób świeżo po diagnozie: jak radzić sobie z chorobą, gdzie szukać wsparcia, o co pytać lekarza… Ma to być jednocześnie specjalnie opracowane narzędzie, w którym pacjenci będą mogli zapisywać pytania do lekarza, objawy choroby, czy monitorować jej przebieg.

– SM najczęściej rozpoznawane jest u ludzi młodych, przede wszystkim u kobiet. W wieku, gdy dopiero rozpoczyna się dorosłe życie, nagle pojawia się diagnoza przewlekłej choroby. To sprawia, że, szczególnie na początku, pacjentom towarzyszy ogromny lęk. Opracowujemy „Elementarz SM” w taki sposób, aby mógł przeprowadzić pacjentów przez te najtrudniejsze chwile – dodaje Monika Łada.

„Elementarz SM” będzie bezpłatny. Trwa zbiórka pieniędzy na jego wydanie

Publikacja będzie dostępna bezpłatnie. Fundacja StwardnienieRozsiane.Info zamierza skontaktować się ze szpitalami i placówkami medycznymi w całym kraju, które zajmują się pacjentami z SM, informując je o tym, że wydany został przewodnik, a pacjenci, aby go otrzymać, powinni zgłosić się do fundacji.

Na przygotowanie „Elementarza SM” uruchomiona została specjalna zbiórka środków finansowych.

 – Jesteśmy organizacją non-profit, która wszelkie środki przeznacza na działalność statutową. To nasza pierwsza zbiórka. Postanowiliśmy zwrócić się o wsparcie, ponieważ „Elementarz SM” może pomóc wielu osobom w najtrudniejszych chwilach po diagnozie. Wyposaży w wiedzę, rozwieje wątpliwości, oswoi lęk… Każda, najdrobniejsza nawet, wpłata przybliża nas do sukcesu, jakim będzie możliwość bezpłatnego przekazania elementarza wszystkim zainteresowanym. Zachęcam Czytelników „Zawsze Pomorze” do wsparcia naszych działań – mówi Monika Łada.

Zbiórka dostępna jest pod adresem www.elementarzsm.pl. Premiera i wysyłka do chorych pierwszych egzemplarzy poradnika planowane są na początku 2023 r. 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze