zdewastowana kapliczka w Gąbinie

Gąbino: Zdewastował przydrożną kapliczkę, bo uciekł mu autobus...

Policjanci z Komisariatu Policji w Ustce zatrzymali 20-latka, który w środę, 6 września wieczorem zdewastował przydrożną kapliczkę w Gąbinie w gminie Ustka. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przelał swoją frustrację na figurkę i pamiątkową tablicę, ponieważ uciekł mu autobus.
Karol
Uliczny
8.09.2023 / 14:27

Zdewastował kapliczkę w Gąbinie, bo uciekł mu autobus...

Do policjantów z Ustki w środę, 6 września wpłynęło zgłoszenie o zniszczeniu przydrożnej kapliczce stojącej w miejscowości Gąbino w gminie Ustka. Sprawca miał rozbić stojącą figurkę Matki Boskiej, następnie wyrwać i zniszczyć pamiątkową tablicę umieszczoną na kapliczce. Później wsiadł do samochodu, którym chwilę wcześniej przyjechał pod przystanek, i odjechał.

– Na miejsce od razu pojechali policjanci, którzy wykonali oględziny, sporządzili dokumentację fotograficzną i zabezpieczyli ślady – mówi mł. asp. Jakub Bagiński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. – Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą, zebrali szereg szczegółowych informacji. Na ich podstawie wytypowali osobę mogącą mieć związek z tym przestępstwem. W czwartek rano policjanci ze Słupska i Ustki zapukali do drzwi 20-letniego słupszczanina. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę, gdzie policjanci prowadzili z nim dalsze czynności procesowe.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dewastacja pasieki w Pszczółkach. „Połamane ule, martwe pszczoły”
zatrzymanie mężczyzny, który zdewastował kapliczkę w Gąbinie

W trakcie przesłuchania 20-latek powiedział funkcjonariuszom, że przelał swoją frustrację i agresję na figurkę oraz pamiątkową tablicę, ponieważ uciekł mu ostatni autobus do Słupska. Mężczyzna usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych, za co grozi mu do 2 lat więzienia. Zniszczenie mienia zagrożone jest natomiast karą 5 lat pozbawienia wolności.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze