Napis  Przeróbka Wita, praca Pawła Żukowskiego

Napis  Przeróbka Wita, praca Pawła Żukowskiego

Festiwal Narracje rzuca światło na Przeróbkę

Tegoroczny festiwal Narracje tym razem rozgrywa się na Przeróbce. Warto wyjść z domu i dać się porwać miejskim opowieściom snutym wokół tytułu tegorocznej edycji „EXPO Przeróbka. Byliśmy, jesteśmy, będziemy”. Warto przyjść tu jeszcze dziś, od godz. 14 do 22, w piątek wieczorem setki gdańszczan przyszły zobaczyć, jak sztuka nowoczesna zmienia miejską przestrzeń - zmaga się z historią i pamięcią dzielnicy zdominowanej przez przemysł, transport i Zakłady Naprawcze Zakładu Kolejowego.
Redakcja
Zawsze Pomorze
18.11.2022 / 11:29

Narracje dają powód, by w listopadowe wieczory odkrywać miasto na nowo – w pojedynkę, razem z przyjaciółmi czy rodziną. W programie dwudniowego festiwalu sztuki w przestrzeni miejskiej znajdują się:

  • oprowadzania po pracach artystycznych,
  • oprowadzania kuratorskie,
  • spacer z mieszkańcami dzielnicy,
  • aktywności edukacyjne dla dzieci i opiekunów,
  • wydarzenia muzyczne w klubie festiwalowym DNO zaaranżowanym przez Kolektyw Gnojki w jednej z hal dawnych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego.

- W haśle „byliśmy, jesteśmy, będziemy”, upamiętnionym przez stojący tu do niedawna głaz, dostrzegamy międzygatunkowy miks: działań człowieka w przeszłości, istniejącej dziś materii otoczenia oraz potencjału wszystkich istot, które się tu pojawią w przyszłości. EXPO to największe wystawy prezentujące dorobek krajów, miast, społeczności. Ich motywami przewodnimi są często wyzwania, którym zmuszeni jesteśmy stawić czoła. Zapraszamy zatem na EXPO Przeróbka! Spotkajmy się, by w tym, co niedoceniane i poboczne znaleźć olśniewające podpowiedzi – zapraszają Emilia Orzechowska i Bogna Świątkowska, kuratorki festiwalu.

Podczas wydarzenia zobaczyć można prace następujących artystów i artystek: Paweł Błęcki, Natalia Budnik i Centrala (Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis), Elżbieta Jabłońska, Krystyna Jędrzejewska-Szmek, Mirek Kaczmarek, Robert Kuśmirowski, Diana Lelonek, Piotr Pawlak, Joanna Rajkowska, Alicja Rogalska, Katarzyna Roj, Mikołaj Szpaczyński, Maryna Tomaszewska, Jaśmina Wójcik, Paweł Żukowski. Festiwal organizują Instytut Kultury Miejskiej i Gdańska Galeria Miejska.

Spacery z przewodnikami po trasie festiwalu ruszać będą co 30 minut spod Punktu Informacyjnego zlokalizowanego przy ul. Siennickiej 10a. Przygotowano także spacery edukacyjne dla dzieci, spacery w języku ukraińskim i angielskim. W sobotę o godz. 14.00 odbędzie się także spacer z mieszkańcami. Start przy Bibliotece Przeróbka ul. Kryniczna 10.

18 i 19 listopada tramwaje nr 8 i 9 na Przeróbkę będą kursowały częściej.

Dodatkowe informacje na www.narracje.eu

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze