największa w Europie wystawa Lego, Galeria Metropolia, Gdańsk

Metropolia zaprasza na największą w Europie wystawę Lego

Ponad 1 tys. mkw., w tym kilkadziesiąt makiet zbudowanych z ponad 5 milionów klocków Lego – to liczby opisujące największą w Europie wystawę budowli wykonanych z Lego, którą od soboty, 17 grudnia można oglądać w Galerii Handlowej Metropolia w Gdańsku.
Karol
Uliczny
16.12.2022 / 15:02

GH Metropolia zaprasza wszystkich miłośników Lego do obejrzenia niezwykłej, a jednocześnie największej w Europie, wystawy.

Największa w Europie wystawa Lego już jest w Gdańsku! Co można zobaczyć?

Składają się na nią, oprócz znanych, fikcyjnych oraz nieistniejących obiektów, takich jak Hogwart, Tower Bridge czy World Trade Center, także, zbudowana z 900 tys. klocków, 7-metrowa rekonstrukcja pojazdu Batmana, któremu towarzyszą wykonana w skali 1:1 figura inspirowana postacią Batmana czy makieta Bitwy o Scarif z filmu Star Wars.

>>> Wystawę Lego odwiedził nasz fotoreporter Karol Makurat. Zobaczcie zdjęcia! <<<

Na wystawie nie brakuje też akcentów związanych z Gdańskiem. Od soboty, 17 grudnia w Metropolii można zobaczyć wykonanego z Lego, zabytkowego gdańskiego Żurawia, jeden z symboli miasta. Przygotowano także makietę przedstawiającą jedno z najbardziej reprezentacyjnych i najpiękniejszych miejsc Gdańska, czyli Długi Targ.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wielka Fontanna Neptuna z klocków Lego

Na gości czeka też wiele dodatkowych atrakcji, m.in. galeria obrazów „namalowanych klockami” oraz gratka dla fanów gier komputerowych – postacie inspirowane grą Minecraft.

Kolekcja obrazów 3D Trick Gallery obok wystawy Lego

Klockom Lego towarzyszy jeszcze jedna wystawa. To 3D Trick Gallery, czyli interaktywna galeria przestrzennych obrazów. Jak zapowiadają organizatorzy, służą „jako tła do zrobienia sobie i bliskim niepowtarzalnych zdjęć w niecodziennych, niezwykłych, a czasem wręcz w abstrakcyjnych i niemożliwych okolicznościach”.

Obie wystawy są czynne do 10 września 2023 r.

wystawa 3D Trick Gallery, Galeria Metropolia, Gdańsk

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze