fot. KWP Gdańsk 

Rzucił kamieniem w autobus, był pijany

48-latek z Kalisza na gościnnych występach w Gdańsku. Mężczyzna odpowie za uszkodzenie miejskiego autobusu. Kamień, którym mężczyzna rzucił w pojazd, uszkodził jego drzwi. Dodatkowo sprawca był pijany i miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Za uszkodzenie mienia grozi mu teraz kara 5 lat pozbawienia wolności.

Redakcja
Zawsze Pomorze
26.10.2021 / 12:49

W sobotę wieczorem policyjni wywiadowcy odebrali zgłoszenie, że na ul. Dmowskiego w Gdańsku mężczyzna uszkodził drzwi autobusu miejskiego, rzucając w nie kamieniem. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali osobę, którą kierowca autobusu wskazał jako sprawcę przestępstwa. Policjanci wylegitymowali 48-latka z Kalisza.

Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał, że rzucił kamieniem w autobus, ponieważ nie darzy sympatią kierowców komunikacji miejskiej. Jak się okazało, mieszkaniec Kalisza uszkodził lakier oraz płytę boczną środkowych drzwi pojazdu.

48-latek trafił do policyjnego aresztu. W poniedziałek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

fot. KWP Gdańsk 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze