policja, radiowóz

Gdynianin wyjął figurkę Matki Boskiej z kapliczki
i nazwał ją nieboszczykiem

31-letni gdynianin został zatrzymany za wyjęcie z kapliczki figury Maryi i zniszczenie jej. Teraz grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był nietrzeźwy.
Ryszarda
Wojciechowska
18.02.2023 / 13:20

Gdynianin zniszczył figurkę Matki Boskiej

Dyżurny Komisariatu Policji w Gdyni-Oksywiu w niedzielę, 12 lutego otrzymał informację, że przy ul. Czernickiego doszło do uszkodzenia figurki Maryi. Funkcjonariusze ustalili, że dwóch mężczyzn podeszło do posesji, na terenie której stała kapliczka. Jeden z nich przeskoczył przez ogrodzenie i wyciągnął figurkę. Następnie nazwał Maryję nieboszczykiem i powiedział, że musi zrobić sobie z nią zdjęcie. Na koniec najprawdopodobniej rozbił figurkę.

zniszczona figurka Maryi, Gdynia

Nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia i zatrzymaniem sprawcy przestępstwa pracowali kryminalni, którzy ustalili rysopis 31-latka oraz miejsce jego przebywania. Zebrane przez nich informacje i poczynione ustalenia doprowadziły w czwartek, 16 lutego wieczorem do zatrzymania mężczyzny. Gdynianin oświadczył policjantom, że był tego dnia nietrzeźwy i nie jest w stanie powiedzieć, dlaczego to zrobił.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ukradła figurkę Jezusa z szopki. Sama zgłosiła się na policję

Za obrazę uczuć religijnych grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, natomiast za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia więzienia. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze