biuro

Będą nowe miejsca pracy
w Gdyni. Grupa Santander szuka pracowników

Działająca w Gdyni firma Santander Global Technology and Operations będzie reinwestować oraz zwiększać zatrudnienie. – Jesteśmy historycznie związani z województwem pomorskim, tu stawialiśmy swoje pierwsze kroki na polskim rynku i tu nadal widzimy potencjał do rozwoju naszego biznesu – przyznał na środowej (8.03) konferencji Bartosz Marciniak, dyrektor generalny Santander Digital Services w Polsce. Obecnie firma zatrudnia na Pomorzu 700 osób.
Olek
Knitter
8.03.2023 / 16:20

Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Grupa Santander zatrudni 300 osób

Spółka Santander Digital Services to wyspecjalizowana jednostka Grupy Santander, której działania skupiają się na zapobieganiu praniu brudnych pieniędzy i przestępstwom finansowym, oraz na autoryzacji wiarygodności operacji finansowych. W tym roku oddział obchodzi 15-lecie działalności w Gdyni, jednak jego usługi obejmują klientów z całej Europy.

– Obserwując kierunek ewolucji profilu naszej działalności, odczuwamy olbrzymią satysfakcję. Konsekwentnie budujemy w organizacji kompetencje, których oczekują od nas klienci. Jednocześnie otwieramy nowe perspektywy rozwoju przed naszymi pracownikami. Jesteśmy historycznie związani z województwem pomorskim, tu stawialiśmy swoje pierwsze kroki na polskim rynku i tu nadal widzimy potencjał do rozwoju naszego biznesu – ocenia Bartosz Marciniak, dyrektor generalny Santander Digital Services w Polsce.


W całym kraju Santander Digital Services zatrudnia 1200 osób, z czego aż 700 pracuje na terenie województwa pomorskiego. Jak poinformowano, planowana w najbliższym czasie reinwestycja pozwoli na zwiększenie zatrudnienia o kolejnych 300 osób w skali kraju.

Santander Digital Services, rozwój, Gdynia

Z faktu, iż firma Santander Digital Services od 15 lat rozwija się w Gdyni, cieszy się prezydent tego miasta Wojciech Szczurek.

– Gdynia jest coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla nowoczesnych inwestycji. Wpływ na to ma wiele czynników, w tym położenie w centrum rozwiniętego regionu, skomunikowanie czy wysoka jakość przestrzeni biurowych. Potwierdza to kolejna wysoka lokata, jaką region pomorski otrzymał w tegorocznej edycji fDi European Cities and Regions of the Future 2023 – najlepszych w Europie lokalizacji dla zagranicznych inwestycji. Lokują się w Gdyni firmy z sektora usług dla biznesu, tym samym, oferując mieszkańcom dobrze płatne miejsca pracy dla wykwalifikowanych pracowników i przyczyniając się do rozwoju gospodarczego miasta – mówi Wojciech Szczurek.


– Nowoczesne usługi dla biznesu to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż w Polsce. Dzięki działaniom Invest in Pomerania udało nam się zbudować obecność branży w Trójmieście praktycznie od zera. Przez następne lata mogliśmy regularnie ogłaszać kolejne projekty inwestycyjne. I dalej to robimy. Trójmiasto oferuje doskonałe warunki dla nowoczesnych sektorów gospodarki, czego dowodem jest reinwestycja firmy z Grupy Santander w Gdyni – podkreśla Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Invest in Pomerania Academy szkoli do pracy w IT i offshore

To właśnie Invest in Pomerania, czyli samorządowa inicjatywa non-profit, koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza, pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty na Pomorzu, udzielając im wsparcia na każdym etapie inwestycji.

– Zagraniczni inwestorzy pojawiają się tam, gdzie potencjał ludzki gwarantuje im stabilność działalności. Dlatego tak istotna jest współpraca biznesu ze światem nauki, wspierana dodatkowo przez organy publiczne. Podejmujemy inicjatywy konsolidujące te środowiska, a także sami wspieramy podaż pracowników w kluczowych dla rynku branżach. Dzięki Invest in Pomerania Academy szkolenia przekwalifikujące do pracy w branżach IT oraz portowo-offshorowej do końca roku odbędzie ponad 1100 osób – przyznaje Marcin Grzegory z Invest in Pomerania.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze