Nurkowie-ochotnicy odnaleźli ciało zaginionego płetwonurka

Jak poinformował portal divers24.pl, odnaleziono ciało zaginionego nurka. Do zaginięcia doszło 11 grudnia, podczas nurkowania grupy płetwonurków. W środę grupa nurków-ochotników przeprowadziła w pobliżu Torpedowni akcję poszukiwawczą.
Krystyna
Paszkowska
14.12.2022 / 17:37

Jak donosi portal, w środowy poranek, około godz. 9 w okolicy Torpedowni zebrał się zespół doświadczonych nurków. Przeprowadzili oni akcję poszukiwawczą zaginionego podczas powrotu z nurkowania.

- Warunki były dość dobre, jednak widoczność pod wodą nie przekraczała 30 cm – napisał na portalu jego redaktor naczelny, Tomasz Andrukajtis. - Pomimo to grupa poszukiwawcza sprawnie przeczesywała wodę w pobliżu Torpedowni. Ciało zaginionego płetwonurka udało się odnaleźć po około godzinie nurkowania.

ZOBACZ TEŻ: Akcja ratownicza w okolicach Gdyni. Szukano płetwonurka

Odnalezienie ciała poszukiwanego nurka potwierdziła Komenda Miejska Policji w Gdyni. - Jutro (15 grudnia) rano zaplanowane jest wydobycie ciała z wody – informuje podkom. Jolanta Grunert, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni. - Dziś (14 grudnia) jest to niemożliwe z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne, a przede wszystkim na bezpieczeństwo osób biorących udział w akcji.

Po raz pierwszy służby ratownicze prowadziły poszukiwania płetwonurka, który nie powrócił przed południem z tzw. torpedowni w Gdyni w niedzielę 11 grudnia. W akcję zaangażowane były jednostki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz śmigłowiec Marynarki Wojennej. Zaginiony miał płynąć z tzw. torpedowni w Gdyni na brzeg. Mężczyzny nie udało się jednak odnaleźć.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze