(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Gdynia kończy współpracę z marketem francuskiej sieci Leroy Merlin

Urząd Miasta Gdyni rozwiązuje współpracę z marketem francuskiej sieci Leroy Merlin. Spółka kontynuuje swoją działalność na terenie Rosji, podobnie jak inne sieci handlowe należące do Groupe Adeo - Auchan, Decathlon czy Orsay. Samorząd gdyński postanowił w tej sytuacji zakończyć kontakty z hipermarketem budowlanym na Karwinach.
Piotr
Piesik
7.04.2022 / 16:45

Decyzję o zakończeniu współpracy z hipermarketem Leroy Merlin na Karwinach podjął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Wystosował list do kierownictwa spółki Leroy Merlin w Polsce.

Jak czytamy w tym liście: - Na bestialstwo Rosjan w Ukrainie nikt nie może pozostać obojętnym i na wszystkie sposoby musimy okazywać solidarność z narodem ukraińskim. Jakakolwiek działalność biznesowa prowadzona z Rosją jest dziś formą legitymizacji i akceptacji jej zbrodniczej polityki oraz wsparciem finansowym tych działań. Dlatego głęboko potępiam decyzje kierownictwa firmy Leroy Merlin oraz pozostałych spółek Groupe Adeo o pozostaniu na rynku rosyjskim i nie widzę możliwości kontynuacji naszej współpracy. Wobec powyższego proszę o usunięcie z przestrzeni sklepu przygotowanych przez nas ulotek oraz zaprzestania informowania swoich klientów o współpracy z Gminą Miasta Gdyni.

Wojciech Szczurek
prezydent Gdyni

głęboko potępiam decyzje kierownictwa firmy Leroy Merlin oraz pozostałych spółek Groupe Adeo o pozostaniu na rynku rosyjskim i nie widzę możliwości kontynuacji naszej współpracy. Wobec powyższego proszę o usunięcie z przestrzeni sklepu przygotowanych przez nas ulotek oraz zaprzestania informowania swoich klientów o współpracy z Gminą Miasta Gdyni.

Wzajemna współpraca Leroy Merlin i samorządu Gdyni datowała się od listopada ubiegłego roku, kiedy hipermarket uczestniczył w promocji miejskich dotacji na zagospodarowanie wód opadowych. Na miejscu można było zasięgnąć informacji oraz porady specjalistów. 

Urząd Miejski w Gdyni podkreśla, że rozwiązanie współpracy z Leroy Merlin nie oznacza wcale zaniechania programu promocji małej retencji wód opadowych. Na projekty z tym związane można otrzymać dotację w wysokości 80 procent poniesionych kosztów nawet do kwoty 10 tysięcy złotych. Takie wsparcie mogą otrzymać osoby fizyczne i prawne, np. wspólnoty mieszkaniowe i przedsiębiorcy będący właścicielami nieruchomości położonych w granicach Gdyni.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze