centrum sportu Uniwersytetu Morskiego, projekt

(Mat. prasowe UMG)

Studenci Uniwersytetu Morskiego będą mieli nowe centrum sportu

Studenci i kadra Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w czerwcu 2024 r. będą mogli korzystać z nowoczesnego centrum sportu. Uczelnia podpisała umowę na jego budowę. Prace ruszą 5 sierpnia.
Karol
Uliczny
4.08.2022 / 11:58

Podpisano umowę z wykonawcą centrum sportu UMG – firmą Budimex. W uroczystości udział wzięli rektor UMG prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit, dyrektor oddziału północnego Mariusz Hurylski oraz dyrektor rejonu 1 Radosław Slesar.

Centrum Sportu, Uniwersytet Morski w Gdyni, podpisanie umowy

(Mat. prasowe UMG)

Inwestycja obejmuje: 

  • pełnowymiarową halę ze ścianką wspinaczkową oraz widownią dla 130 osób,
  • a także cztery szatnie z zapleczem sanitarnym,
  • strefę fitness i siłownię,
  • przestrzenie biurowe,
  • parking podziemny
  • oraz pokoje gościnne dla 40 osób.
centrum sportu Uniwersytetu Morskiego, projekt

(Mat. prasowe UMG)

Uniwersytet Morski będzie miał centrum sportu

– Wybudowanie centrum sportu dla studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni jest niezwykle ważnym i priorytetowym zadaniem uczelni odpowiedzialnej za kształcenie kadry morskiej – mówi prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit, rektor UMG. – Budowa, która rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu, jest inwestycją konieczną, na którą społeczność uniwersytetu czeka od kilku lat, jednocześnie podniesie atrakcyjność uczelni. W naszym centrum sportu pierwszeństwo będą mieć studenci, doktoranci i pracownicy uniwersytetu, ale jestem przekonany, że ten obiekt będzie służyć też mieszkańcom Gdyni, i funkcjonować przez siedem dni w tygodniu, od rana do wieczora.

Kontrakt zostanie zrealizowany w formule „buduj”. Przekazanie budynku z pozwoleniem na użytkowanie powinno nastąpić w ciągu 22 miesięcy od daty podpisania umowy, czyli w czerwcu 2024 r. Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie kampusu przy ul. Morskiej, w miejscu wyburzonej w 2020 r. hali sportowej. Z uwagi na zły stan techniczny i wysokie koszty utrzymania obiektu, jego modernizacja okazała się zbyt kosztowna.

centrum sportu Uniwersytetu Morskiego, projekt

(Mat. prasowe UMG)

– Do realizacji angażujemy sprawdzonych kontrahentów oraz doświadczoną kadrę inżynierską, gwarantującą jakość i terminowość. Dla tego samego inwestora realizujemy również budowę Centrum Offshore w Gdańsku, gdzie współpraca przebiega w dobrej i profesjonalnej atmosferze – mówi Jakub Nagraba, dyrektor Dywizji Budownictwa Ogólnego Budimex.

Koszt inwestycji wraz z wyposażeniem to ok. 55 mln zł. Zadanie zostanie zrealizowane ze środków własnych uczelni oraz dotacji celowej Ministerstwa Infrastruktury.

centrum sportu Uniwersytetu Morskiego, projekt

(Mat. prasowe UMG)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze