(fot. UMiG Gniew)

Gmina Gniew inwestuje
w ekologię. Fotowoltaika na budynkach użyteczności publicznej

Trzy budynki użyteczności publicznej w gminie Gniew zyskają przyjazną środowisku instalację fotowoltaiczną. Łączna wartość przedsięwzięcia to ponad 167 mln zł. Zadanie zrealizuje Usługowy Zakład Instalatorstwa Elektrycznego Jerzy Kucharski z Bytowa.
Krystyna
Paszkowska
8.07.2022 / 11:53

To pierwsza tego typu inwestycja na ziemi gniewskiej realizowana ze środków gminnych.

– Pierwsza, ale nie ostatnia – zapewnia Maciej Czarnecki, burmistrz Gniewa. – Na ogłoszony przetarg wpłynęło 8 ofert od firm z całego kraju. Żadna z ofert nie mieściła się w budżecie, jaki zaplanowaliśmy na ten cel. Wybraliśmy najkorzystniejszą z ofert, jedną z najtańszych. Panele wykorzystujące energię słoneczną zainstalowane zostaną w szkole w Piasecznie oraz przedszkolach w Gniewie i w Wielkich Walichnowach. Prace mają zostać wykonane do 6 sierpnia.

Umowa na realizację zadania podpisana została 6 lipca (fot. UMiG Gniew)

Na budynku piaseckiej szkoły zamontowanych zostanie 16 modułów paneli fotowoltaicznych, dzięki czemu powstanie instalacja o mocy 8,48 kWp. Gniewskie przedszkole wyposażone zostanie w instalację składającą się z 25 paneli, o mocy 13,25 kWp, zaś na budynku placówki w Wielkich Walichnowach pojawi się instalacja o mocy 12,96 kWp, którą stworzą 24 panele fotowoltaiczne.

Burmistrz Maciej Czarnecki w środę, 6 lipca podpisał umowę z wykonawcą zadania. Koszt przedsięwzięcia wynosi 170 672,76 zł.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze