Fot. Materiały policji

Groził, znieważał i bił - agresywny 33-latek trafił do aresztu

10 zarzutów karnych dotyczących gróźb karalnych, znieważenia i spowodowania uszczerbku na zdrowiu usłyszał 33-letni gdańszczanin, który zachowywał się agresywnie wobec mieszkańców dzielnicy Zaspa. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Redakcja
Zawsze Pomorze
12.12.2021 / 12:45

W związku z pojawieniem się w mediach społecznościowych informacji o agresywnym mężczyźnie w rejonie dzielnicy Zaspa, w reakcji na te doniesienia sprawą zajęli się policjanci z Przymorza. Na początku tygodnia dzielnicowi spotkali się z mieszkańcami osiedla i ustalili dane osób, które mogą mieć informacje dotyczące mężczyzny. Nad tą sprawą pracowali też kryminalni, którzy zdobyli oraz sprawdzili wiele informacji. Policjanci dotarli do świadków oraz pokrzywdzonych zachowaniem mężczyzny.

W czwartek o godz. 12.30 kryminalni z Przymorza na ul. Meissnera zatrzymali 33-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna został doprowadzony do komisariatu.

- Dzięki pracy funkcjonariuszy dochodzeniowo-śledczych w tej sprawie zebrano obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk Oliwa 10 zarzutów dotyczących gróźb karalnych, znieważenia i uszkodzenia ciała, a prokurator objął ściganiem z urzędu przestępstwa, które były ścigane z oskarżenia prywatnego – mówi podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Gdańsku.  Większość z zarzucanych mężczyźnie przestępstw miała charakter chuligański, co będzie miało wpływ na podwyższenie kary zasądzonej wobec podejrzanego.

Dodatkowo okazało się, że 33-latek to recydywista. Wcześniej już bowiem odsiadywał w więzieniu karę za podobne przestępstwa. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na najbliższe trzy miesiące.
Za przestępstwo gróźb karalnych i spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do dwóch lat więzienia. Za przestępstwo znieważenie grozi kara grzywny lub kara ograniczenia wolności.

podinsp. Magdalena Ciska

Większość z zarzucanych mężczyźnie przestępstw miała charakter chuligański, co będzie miało wpływ na podwyższenie kary zasądzonej wobec podejrzanego.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze