Zjazd na Byle Czym, OSP Klonówka

Inwencja uczestników nie ma granic (fot. OSP Klonówka)

OSP Klonówka zaprasza na III zawody „Zjazd na Byle Czym”. Oj, będzie się działo!

Druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Klonówce w powiecie starogardzkim organizują trzecią edycję zawodów „Zjazd na Byle Czym”. Bardzo widowiskowe zmagania już w sobotę, 30 kwietnia o godz. 16:00. Marzena Gornowicz, prezes OSP w Klonówce zaprasza do udziału w zmaganiach mieszkańców Klonówki, najbliższej okolicy, ale i miłośników dobrej zabawy z całego Kociewia i nie tylko.
Krystyna
Paszkowska
21.04.2022 / 13:31

Nie znacie jeszcze zasad tych widowiskowych zmagań? Przybliżymy je nieco. Zgłoszenia chętnych do udziału w „Zjeździe na Byle Czym” przyjmowane są jeszcze do 26 kwietnia.

– Jeżeli ktoś jeszcze chciałby dołączyć do grona uczestników, to niech jak najszybciej skontaktuje się z OSP w Klonówce – zaznacza Marzena Gornowicz, na co dzień również radna Gminy Starogard Gdański. – Telefon kontaktowy to: 508 707 588. W naszych zawodach wszyscy uczestnicy dostają nagrody – dodaje.

„Zjazd na Byle Czym” w Klonówce. Zasady

Jakiego rodzaju pojazdy mogą uczestniczyć w tej nietypowej rywalizacji?

  • Do uczestnictwa w imprezie będą dopuszczone dowolne pojazdy, nieposiadające własnego napędu (np. silnika, wymuszonego układu napędowego), natomiast powinny być wyposażone w układ kierowniczy i hamulcowy.

Co ważne, pojazd musi być skonstruowany własnoręcznie. Nie może to być tylko standardowy (niezmodyfikowany) sprzęt. Ze względu na bezpieczeństwo uczestników, z pojazdu nie mogą wystawać żadne ostre krawędzie. Jego poszycie nie może być wykonane z blachy bądź innego metalu. Dopuszcza się jednak tworzywo sztuczne, karton, folię, tkaninę.

III „Zjazd na Byle Czym”, Klonówka

Takie niezwykłe pojazdy przygotowali na zawody uczestnicy z 2018 i 2019 roku. Czym zaskoczą teraz?

– Zabrania się umieszczania reklam, znaków firmowych oraz innych znaków objętych prawami autorskimi, na pojazdach oraz strojach uczestników – przestrzega Marzena Gornowicz. – Zabrania się również umieszczania treści mogących być odebranych jako obraźliwe lub dyskryminujące. Pojazdy stanowiące zagrożenie dla uczestników, widzów bądź środowiska naturalnego nie będą dopuszczone do udziału w zawodach.

  • Dla każdego pojazdu wyznaczone zostaną przez organizatorów imprezy oddzielne tory. O kolejności startu zadecyduje przeprowadzone losowanie. Pojazdy i załogi będą oceniane przez komisję sędziowską.

– Załogi otrzymają oceny za oryginalność pojazdu oraz przebieg jego zjazdu – zasięg – opowiada Marzena Gornowicz. – Komitet sędziowski wskaże trójkę finalistów, ale to publiczność wyłoni zwycięzcę. Główne nagrody przyznawane będą laureatom pierwszych trzech miejsc.

Jednak organizatorzy przewidują też nagrody za udział dla wszystkich uczestników.

  • W zawodach „Zjazd na Byle Czym” mogą brać udział osoby pełnoletnie, które zapoznały się z regulaminem i podpisały „Oświadczenie Uczestnika Imprezy”.
  • Nieletni również mogą uczestniczyć w rywalizacji, ale muszą okazać zgodę rodziców/opiekunów prawnych.

– Komisji startowej należy przedłożyć pisemną zgodę rodziców/prawnych opiekunów wraz z podpisanym „Oświadczeniem Uczestnika Imprezy” – wyjaśnia Marzena Gronowicz.

Podkreśla, że osoby będące pod wpływem substancji odurzających i alkoholu nie będą dopuszczone do udziału w zawodach.

Zjazd na Byle Czym, OSP Klonówka

Takie niezwykłe pojazdy przygotowali na zawody uczestnicy z 2018 i 2019 roku. Czym zaskoczą teraz? (fot. OSP Klonówka)

Miłośnicy nietuzinkowych zmagań mają jeszcze czas na przygotowanie pojazdu do zawodów. Po zakończeniu rywalizacji odbędzie się wspólna zabawa przy dźwiękach zespołu Dwa plus Dwa.

Głównym organizatorem zawodów jest OSP w Klonówce. Współorganizatorami są: Rada Sołecka wsi Klonówka oraz Radna Rady Gminy Starogard Gdański Marzena Gornowicz.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze