WIOŚ wszczął teraz dokładną kontrolę, by ustalić wszystkie okoliczności związane z przetrzymywaniem tak dużej liczby starych samochodów

Inspektorzy WIOŚ dronem namierzyli „cmentarz” starych samochodów

350 starych samochodów wycofanych z eksploatacji oraz kilkaset zużytych opon znaleźli kilkanaście kilometrów od Bytowa inspektorzy z Działu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej Delegatura w Słupsku.
Olek
Knitter
26.01.2023 / 12:47

- W ramach działań rozpoznawczych prowadzonych przy użyciu bezzałogowego statku powietrznego inspektorzy zidentyfikowali miejsce nielegalnego zbierania odpadów na terenie powiatu bytowskiego. Podczas czynności na stosunkowo niedużym terenie ujawniono odpady w postaci około 350 pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz kilkuset zużytych opon – informuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku.

WIOŚ wszczął teraz dokładną kontrolę, by ustalić wszystkie okoliczności związane z przetrzymywaniem tak dużej liczby starych samochodów. Nieoficjalnie wiadomo, iż ich zbieraniem zajmował się mężczyzna zajmujący się naprawianiem aut z gminy Tuchomie niedaleko Bytowa. Zbieranie odpadów bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą od 1000 zł do aż 1 mln zł.

WIOŚ wszczął teraz dokładną kontrolę, by ustalić wszystkie okoliczności związane z przetrzymywaniem tak dużej liczby starych samochodów

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze