Interna w Kociewskim Centrum Zdrowia gotowa na przyjęcie pacjentów

Odnowione sale chorych z miejscami dla 32 pacjentów, wymienione instalacje i posadzki, a także nowe wyposażenie. To wszystko zrealizowano podczas przebudowy i modernizacji Oddziału chorób wewnętrznych w Kociewskim Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim. Biały personel nie zapomina także o podnoszeniu swoich kwalifikacji.
Krystyna
Paszkowska
23.01.2023 / 16:38

W Kociewskim Centrum Zdrowia został przebudowany Oddział chorób wewnętrznych. Prace objęły ponad 600 m kw., a koszt robót budowlanych to prawie 4,3 mln zł. To piąty oddział, który został zmodernizowany w ramach projektu, którego łączna wartość to ponad 67 mln zł. Dofinansowanie unijne to prawie 28 mln zł. W trakcie prac zostały wyremontowane: sale chorych, łazienki, gabinety USG i diagnostyczno-zabiegowy. Teraz na oddziale jest 11 sal chorych i dwie izolatki, w których jednorazowo może przebywać 32 pacjentów. Ponadto, wymieniono instalacje i posadzki. Interna została wyposażona w nowy sprzęt medyczny oraz, m.in. aparaty EKG, kardiomonitory, dozowniki tlenu i łóżka.

Wykonawcą robót było konsorcjum firm Restero oraz Zen Medical Gas. Przypomnijmy, starogardzka interna to ostatni z przebudowywanych w ramach #wielkiegoprojektu oddziałów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: W Kociewskim Centrum Zdrowia powstanie ośrodek rehabilitacji

- To już kolejna w Starogardzie Gdańskim inwestycja w zdrowie Pomorzan, którą dzięki funduszom europejskim, dofinansowuje samorząd - mówił podczas uroczystego otwarcia interny wicemarszałek województwa Wiesław Byczkowski. - Przypominam, że w ubiegłym roku otworzyliśmy nowy budynek Kociewskiego Centrum Zdrowia z nowoczesnym blokiem operacyjnym i centralną sterylizatornią. Wyposażyliśmy go w nowoczesny sprzęt. Teraz otwieramy wyremontowaną internę – dodał wicemarszałek.

Warto zauważyć, że na tym oddziale często leczeni są pacjenci w podeszłym wieku z wieloma różnymi chorobami, m.in. układu krążenia, pokarmowego i cukrzycą. Rocznie na internie leczonych jest ok. 1600 osób.

Teraz na oddziale jest 11 sal chorych i dwie izolatki, w których jednorazowo może przebywać 32 pacjentów. Ponadto, wymieniono instalacje i posadzki. Interna została wyposażona w nowy sprzęt medyczny oraz, m.in. aparaty EKG, kardiomonitory, dozowniki tlenu i łóżka.

- Mam nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu poprawi się jakość świadczonych usług zdrowotnych, a także zwiększy bezpieczeństwo i komfort pobytu pacjentów. Ponadto, personel medyczny zyska bardziej dogodne warunki pracy – dodał członek Zarządu Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski.

W ramach projektu, we współpracy z Fundacją Szpitala św. Jana, odbywają się też szkolenia mające na celu podniesienie kwalifikacji kardy medycznej. Wszystko po to, aby umożliwić mieszkańcom Kociewia kompleksowe leczenie w nowoczesnych warunkach.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze