plaża w Sopocie

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Koniec upałów. Przyszło ochłodzenie

Fala upałów ustaje. W weekend, 6-7 sierpnia termometry nie pokażą już 30 stopni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy zapowiada ochłodzenie i burze. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przestrzega przed gwałtownymi ulewami i silnym wiatrem
Anna
Merchel
5.08.2022 / 12:40
Aktualizacja
godz. 10.00
Interwencje strażaków

Mimo zapowiedzi, że noc z 5 na 6 sierpnia będzie burzliwa, strażacy tylko trzy razy musieli interweniować. Wyjeżdżali do usuwania szkód silnego wiatru w Sopocie, Kościerzynie i powiecie tczewskim. Na szczęście większych szkód nie odnotowano.

Aktualizacja
godz. 20:10
Ostrzeżenie o burzy w strefie brzegowej

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie drugiego stopnia o burzy w części wschodniej strefy brzegowej.

Obszar: Strefa brzegowa – część wschodnia.

Czas: Od godz. 20:00 5 sierpnia do godz. 6:00 6 sierpnia 2022 roku. 

Przebieg: Prognozowane są burze z porywami wiatru i intensywnymi opadami deszczu, lokalnie gradu. Porywy wiatru 8 do 9 w skali B.

Polska strefa brzegowa: pas rozciągający się 10 NM od linii brzegowej w głąb morza. Część wschodnia S3: od południka 18°20’E (Latarnia Rozewie) do wschodniej granicy państwa.

Wcześniej

Nad Polskę od soboty, 6 sierpnia napłynie powietrze polarne morskie. Temperatura będzie wynosić maksymalnie od 19 stopni nad morzem do 24 stopni w pasie pojezierzy. Również można spodziewać się umiarkowanych, okresami porywistych wiatrów. Ciśnienie będzie rosło.

Podobna pogoda w niedzielę, 7 sierpnia. Temperatura maksymalna od 19 stopni nad morzem do nawet 25 stopni na południu regionu. Wiatr ma być słaby i umiarkowany, zachodni oraz południowo- zachodni. Ciśnienie będzie spadać.

Uwaga na burze!

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie o burzach z gradem.

Obszar: Gdańsk, powiat gdański.

Ważność: od godz. 22:00 5 sierpnia do godz.6:00 6 sierpnia.

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu, od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze