jarmark wielkanocny, Gniew

(fot. CKiBP Gniew)

Na Kociewiu zorganizowano wielkanocne jarmarki.
W Gniewie gwarno
i wesoło

Chyba nie ma już miejscowości na Kociewiu, w której nie zorganizowano by jarmarku wielkanocnego. Oj, można było poczuć świąteczny nastrój. Do wyboru była zawsze szeroka oferta ozdób, rękodzieła czy domowych wypieków. Zrobiło się smakowicie! Świątecznie w miniony weekend było m.in. w Tczewie, Owidzu i w Gniewie.
Krystyna
Paszkowska
5.04.2022 / 16:31

Na rynku w Gniewie, chociaż było chłodno, to było gwarno i wesoło już od godziny 11:00. Można było zaopatrzyć się w różnorodne rękodzieła, zabawki, biżuterię oraz domowe wypieki, które cieszyły się niezwykłą popularnością. Odbyło się również głosowanie na „Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną”. Wspaniałe pisanki, wykonane przez gminne szkoły, przedszkola i uniwersytet III wieku, wyjątkowo ubogaciły tego dnia gniewski rynek.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone w poniedziałek, 4 kwietnia.

– Najwięcej głosów zebrały pisanki wykonane przez: Szkołę Podstawową nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie, Publiczną Szkołę Podstawową SPSK w Tymawie oraz Przedszkole Miejskie w Gniewie – mówi Anna Czyżewska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie.

W Sali Kameralnej na dzieci czekały wyjątkowe warsztaty, na których można było własnoręcznie wykonać wielkanocne ozdoby. Jak Wielkanoc, to i jajka, dlatego odbyło się również wielkie poszukiwanie wielkanocnych pisanek. Na rynku ukryte zostały jajka z logo CKiBP. Dzieci, które je znalazły, otrzymały nagrody. Między straganami przechadzał się królik z koszykiem pełnym słodkości dla najmłodszych.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze