Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza mieszkańców Kaszub i Borów Tucholskich do udziału w konkursie hafciarskim. Oceniane będą hafty kaszubskie na elementach strojów, również tych współczesnych, jak i hafty kaszubskie na serwetach, obrusach czy bieżnikach (fot. Marta Potulska | GOK Chojnice)

Kaszëbskô móda z kaszëbsczi szafë, czyli Etno Design na Kaszubach

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza mieszkańców Kaszub i Borów Tucholskich do udziału w konkursie hafciarskim. Oceniane będą hafty kaszubskie na elementach strojów, również tych współczesnych, jak i hafty kaszubskie na serwetach, obrusach czy bieżnikach. Pula nagród to 6 tys. zł.
Olek
Knitter
24.03.2022 / 13:06

Ogłoszony przez GOK konkurs adresowany jest do osób dorosłych – mieszkańców regionów, gdzie haft kaszubski jest naturalnym elementem lokalnego dziedzictwa, czyli głównie z Kaszub i Borów Tucholskich, a oceniane będą prace hafciarskie wzorami kaszubskimi w dwóch kategoriach

  • hafty kaszubskie na elementach strojów (również współczesnych)
  • hafty kaszubskie na serwetach, obrusach, bieżnikach, etc.

- Celem konkursu jest inspirowanie do twórczej aktywności mieszkańców Kaszub i Borów Tucholskich, kultywowanie tradycji haftu kaszubskiego oraz zapewnienie trwałości dziedzictwa kulturowego w postaci wzorów haftu kaszubskiego – informuję w Gminnym Ośrodku Kultury w Chojnicach.

Udział w konkursie jest bezpłatny, a każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie pięć prac konkursowych. Te najciekawsze zdaniem jury znajdą się na wystawie. Uwaga, prace zgłoszone na konkurs muszą być nowe, wykonane samodzielnie i wcześniej nie nagradzane w innych konkursach. Prace należy przesłać lub dostarczyć w terminie od 1 do 30 czerwca 2022 r. do godz. 15.00 do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach (adres: ul. Kościerska 10/2 89-600 Chojnice).

Oceny prac dokona komisja powołana przez dyrektora GOK w Chojnicach. Uroczysty finał konkursu odbędzie się we wrześniu w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach.

Karta zgłoszeniowa oraz szczegółowy regulamin są do pobrania tutaj

Konkurs jest związany z realizacją zadania Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach pn. „Kaszëbskô móda z kaszëbsczi szafë” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2022.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze