„Kaszubaki”, czyli kaszubskie stworki i ich przygody w Luźnych Bùksach

Klabaternik Kadzmierz, grzenia Genia czy góstk Gwidek, czyli duszek, który lubi zażywać tabakę dającą stolemową siłę – to tylko troje z całej grupy przyjaznych kaszubskich stworów, które żyją w... Luźnych Bùksach i razem z dziećmi Józkiem i Jagódką są bohaterami książki oraz gry fabularnej „Kaszubaki”. Trwa właśnie zbiórka na ich wydanie.
Olek
Knitter
25.02.2023 / 05:00

Andrzej Lanc i Piotr Nowacki marzą o wydaniu „w papierze” pełnej humoru książki z bajkami dla dzieci (i nie tylko), których bohaterami będą żyjący w Luźnych Bùksach przyjazne kaszubskie stworki, m.in. wspomnieni już klabaternik Kadzmierz, grzenia Genia czy góstk Gwidek, ale też silny stolem Stachu, morzeca Maruszka, kot straszek Mundek czy.... pierdzący czyli purtający Purtk. Książka „Kaszubaki” ma też przybliżać kaszubską mitologię i legendy.

- Książka jest gotowa, przeszła przez profesjonalną redakcję, wykonaną przez cenioną redaktorkę książek dla dzieci Katarzynę Krzyżan-Perek. Niezbędna jest korekta tekstu, a następnie skład. Natomiast gra fabularna wymaga korekty i opracowania graficznego. Bajki pełne są humoru, wartkiej akcji oraz ciekawych postaci, a dodatkowo wprowadzają czytelników w bogaty świat kaszubskiej mitologii i legend. Stanowią doskonałą rozrywkę dla dzieci w wieku 6-12 lat, niemniej również dorośli będą się przy nich świetnie bawić. W ramach projektu zostanie również przygotowana gra fabularna dla dzieci „Kaszubaki” - informują pomysłodawcy. I dodają, że celem projektu jest również popularyzacja kultury kaszubskiej, gdyż Kaszubi mają własny język, unikalne zwyczaje i charakterystyczne lokalne stwory.

Aby jednak plany się udały, rozpoczęli zbiórkę na wydanie książki ze zbiorem bajek oraz gry fabularnej dla najmłodszych. Jeśli uda się zebrać wystarczającą sumę, w nakładzie 1000 egzemplarzy wydana zostanie książka „Kaszubaki. Bajki o stworach z kaszubskiej paki” w wersji papierowej w formacie 225x225 mm i gra fabularna w wersji pdf, która składać się będzie z opisu, kart postaci, zapisu przykładowej rozgrywki, czterech przygód, łączących się w minikampanię oraz wskazówek dla Bajarki co do prowadzenia gry i tworzenia następnych przygód.
Jeśli zbiórka pójdzie jeszcze bardziej po myśli autorów możliwe jest także wydanie książki w języku kaszubskim (wersja elektroniczna lub drukowana).

Zbiórkę pomysłodawcy prowadzą w portalu wspieram.to

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze