trolejbus, w tle dworzec PKP Gdynia Główna

Kierował miejskim autobusem w Gdyni pod wpływem narkotyków

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w Gdyni zatrzymali kierowcę miejskiego autobusu, który kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających. Mężczyźnie grozi kara od grzywny, przez ograniczenie wolności po 2 lata pozbawienia wolności.
Krystyna
Paszkowska
5.05.2022 / 11:17

Będącego pod wpływem narkotyków jednego z kierowców miejskich autobusów ujawniono w wyniku działań, jakie co pewien czas są prowadzone.

- To były badania pod kątem trzeźwości, środków odurzających – informuje podkom. Jolanta Grunert, oficer prasowy gdyńskiej policji. - Ruch drogowy czynnie zaangażował się w te działania. Właśnie w trakcie tych działań okazało się, że jeden z kierowców chociaż był trzeźwy, to był pod wpływem narkotyków. Policjanci przewieźli mężczyznę na kierunkowe badanie do bazy miejskiego przewoźnika. Wyniki badań potwierdziły, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków.

Zatrzymany kierowca stracił prawo jazdy, a w zależności od kwalifikacji czynu może zostać ukarany grzywną, ograniczeniem wolności, bądź też trafić na 2 lata „za kraty”.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze