anaboliki

Już 24. osoba usłyszała akt oskarżenia za handel anabolikami

Tempa nabiera sprawa dotycząca nielegalnego dystrybuowania na terenie całego kraju produktów leczniczych – sterydów anabolicznych – oraz związanego z tym prania brudnych pieniędzy. Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do sądu kolejny akt oskarżenia – usłyszała go już dwudziesta czwarta osoba. Oskarżonym jest prawnik z Warszawy.
Krystyna
Paszkowska
24.05.2023 / 12:52

Już 24 osoby oskarżone za handel anabolikami w Polsce

Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku prowadzi wielowątkowe śledztwo dotyczące handlu anabolikami na terenie całego kraju i prania „brudnych pieniędzy”, liczące ponad 200 tomów akt. Obecnie Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie kolejny akt oskarżenia w sprawie dotyczącej wprowadzania do obrotu bez zezwolenia produktów leczniczych w latach 2012-2018, a następnie prania pieniędzy na kwotę powyżej 350 tys. zł. Usłyszała go już 24. osoba. Tym razem to prawnik z Warszawy.

– Sprawca, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, a także nie posiadając wymaganego zezwolenia na prowadzenie apteki albo punktu aptecznego, wprowadzał na rynek produkty lecznicze w postaci środków stymulujących, dopingujących, anabolicznych i innych, mających wpływ na przyrost masy mięśniowej lub zwiększenie wydolności organizmu, w ten sposób, iż oferował je do sprzedaży, przyjmował zamówienia, przygotowywał i sprzedawał wysyłkowo, wykorzystując przy tym fikcyjne dane, które wskazywał jako nadawców – informuje podkom. Karina Kamińska, oficer prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. – Mężczyzna, w celu użycia za autentyczne, podrobił dokumenty nadawcze do tych przesyłek poprzez wypełnienie oraz opatrzenie ich sfałszowanymi podpisami nadawców.

PRZECZYTAJ TEŻ: Siódmy akt oskarżenia w sprawie „mafii mieszkaniowej”

Oskarżonemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Do tej pory skierowano do Sądów Okręgowych w Gdańsku, Warszawie, Słupsku i Nowym Sączu akty oskarżenia przeciwko 23 osobom, którym zarzucono „wypranie” łącznie 7 mln zł.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze