Tak było podczas akcji gaśniczej na początku sierpnia (fot. KP PSP w Lęborku)

Kolejny pożar składowiska tekstyliów w Kamieńcu

Znowu nad składowiskiem tekstyliów w Kamieńcu, w gminie Cewice unosi się dym. Jak policzyli internauci, to już szósty raz, jak strażacy interweniują w tym miejscu. Tych interwencji dotyczy tylko tego roku. Na miejscu działa łącznie 5 zastępów straży pożarnej.
Krystyna
Paszkowska
30.08.2022 / 16:20

Zgłoszenie o wydobywającym się dymie z jednej z pryzm na składowisku tekstyliów w Kamieńcu do strażaków dotarło we wtorek, 30 sierpnia, około godz. 12.50.

- Dym wydobywa się z jednej z pryzm tekstyliów - informuje mł. kpt. Radosław Wroński, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. - To efekt spalania w środku pryzmy, ogień nie wyszedł na zewnątrz. Nasze działania są utrudnione, bo mamy do czynienia z pożarem ukrytym. Tym razem dość wcześnie dostaliśmy zgłoszenie od policji o wydobywającym się dymie. Powinno się udać opanować zagrożenie w ciągu kilku godzin.

Każdorazowo strażacy sprawdzają, czy nie wydobywa się toksyczny gaz, czy występuje podwyższona temperatura wewnątrz pryzmy. Jak się okazuje wszystkie interwencje strażaków dotyczą tej samej pryzmy, jedynie kanały „wylotowe” dymu oddalone są od siebie o kilka metrów. Na miejscu działa 5 jednostek straży pożarnej: 2 z JRG Lębork oraz 3 jednostki OSP z gminy Cewice.

Jak policzyli strażacy, na kamienieckim składowisku interweniowali łącznie już 9 frazy. Trzy razy jeszcze w 2021 roku, ostatnich 6 razy wyjeżdżali w tym roku.

Przypomnijmy, w czerwcu akcja gaśnicza trwała aż cztery dni. Ostatni pożar odnotowano w tym miesiącu – 8 sierpnia.

(fot. KP PSP w Lęborku)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze